Półwysep Helski kryje wiele tajemnic. W okresie zimnej wojny polskie wybrzeże zabezpieczane było kolejnymi bateriami artylerii i umocnieniami. Niedawno odkryto nieznany dotąd obiekt.

Niedawno Polskę obiegła wieść, że na helskiej plaży znaleziono tajemniczy obiekt. Co to było? Sprawie przyjrzał się dziennikarz "Dzień Dobry TVN" Łukasz Radwan. Dyrektor helskiego kompleksu muzealnego Wojciech Waśkowski opowiedział o historii Helu.

- Był to okres zimnej wojny, kiedy całą długość polskiego wybrzeża zabezpieczano budując baterie artylerii stałej i różnego rodzaju stanowiska przeciwpiechotne aby obronić się przed potencjalnym desantem, który mógł nadejść do nas z Zachodu - mówił Wojciech Waśkowski o tajemnicach helskiego wybrzeża.

Dzień Dobry TVN/x-news

Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

Więcej na temat: