Niektórzy z dziennikarzy obywatelskich stykają się z sytuacją, że ich tekst zostaje zamieszczony na jakimś portalu, a oni, a tym bardziej redakcja Wiadomości24.pl, nic o tym nie wiedzą. Odbywa się to bez ich zgody!

Po konsultacjach z kancelarią prawną przygotowaliśmy ściągę, jak postępować w takiej sytuacji.

1. Widzisz w jakimś miejscu w sieci swój tekst, zdjęcia, czy nagranie. A Ty nie udzielałeś na to zgody prowadzącemu ów serwis.

2. Piszesz e-mail na adres redakcja@wiadomosci24.pl, lub któregoś z redaktorów dyżurnych, z podaniem linka i adresu e-mailowego do podmiotu prowadzącego dany serwis. Redakcja Wiadomości24.pl sprawdzi czy takowej zgody udzielała.

3. Jeśli okaże się, że nie, to do Autora zostanie wysłany formularz "wezwania do zaprzestania naruszania praw autorskich". Po jego wypełnieniu (Word) wyślij go do podmiotu prowadzącego dany serwis.

4. Jeśli i to nie poskutkuje, to wraz z naszymi prawnikami będziemy "działali" dalej.

Tu przypomnienie dwóch punktów aktualnej jeszcze wersji naszego regulaminu:

Operatorowi przysługuje prawo do udzielania sublicencji według swego swobodnego uznania. Jeżeli umowa sublicencji jest odpłatna, Użytkownikowi przysługuje roszczenie o wypłatę połowy wynagrodzenia otrzymanego przez Operatora z tytułu zawarcia umowy sublicencji. Wypłata wynagrodzenia należnego Użytkownikowi może nastąpić wyłącznie na rachunek bankowy Użytkownika prowadzony w banku krajowym. Roszczenie Użytkownika staje się wymagalne nie wcześniej niż w dniu, w którym podał Operatorowi we właściwej formie elektronicznej wszystkie dane niezbędne do wypłaty wynagrodzenia oraz do pobrania i rozliczenia związanych z tą wypłatą podatków.

Użytkownik może udzielać dalszych licencji do korzystania z Materiału lub Komentarza objętego licencją udzieloną Operatorowi również innym podmiotom pod warunkiem zobowiązania tych podmiotów do podania źródła ich pierwotnego rozpowszechnienia tj. Serwisu www.wiadomosci24.pl Użytkownik może zwolnić się z powyższego zobowiązania w odniesieniu do określonego Materiału lub Komentarza przez to, że na miesiąc przed udzieleniem licencji poinformuje Operatora na piśmie o zamiarze jej udzielenia.


PS. Pamiętajcie, że zgodnie z regulaminem teksty swoje możecie czasem przeczytać m.in. w serwisie Nasze Miasto, a także innych podmiotach należących do Grupy Wydawniczej Polskapresse.

Wiadomości24

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!