Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego podjął we wtorek 10 sierpnia decyzję o udzieleniu bezzwrotnej pomocy finansowej gminie Bogatynia.

Powódź w Bogatyni przyniosła katastrofalne skutki – woda zniszczyła wszystkie połączenia drogowe prowadzące do miasta, zerwała kilka mostów, zburzyła wiele budynków mieszkalnych. Z ekspertyzy budowlanej pierwszych 45 domów wynika, że 22 zostały zakwalifikowane do rozbiórki, 7 zostało wyłączonych z użytkowania, a kolejnych 16 wymaga dodatkowej opinii biegłych.

Pomorze Zachodnie dla Bogatyni
Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego podjął we wtorek 10 sierpnia decyzję o udzieleniu bezzwrotnej pomocy finansowej gminie Bogatynia, dotkniętej w ubiegłym tygodniu klęską powodzi.
Na odbudowę zrujnowanej gminnej infrastruktury mieszkaniowej Pomorze Zachodnie przeznaczy 100 tysięcy zł. Uchwała o udzieleniu pomocy dolnośląskiej gminie zostanie przedstawiona sejmikowi województwa w najbliższym możliwie terminie.

Decyzja zarządu jest odpowiedzią m.in. na apel o pomoc burmistrza Bogatyni. W piśmie do marszałka Władysława Husejki, burmistrz Andrzej Grzmielewicz podkreśla, że mieszkańcy gminy bardzo liczą na „otwarte serce”.
Pomorze Zachodnie dla Bogatyni

Czy to jest pomoc?
Szef MSWiA Jerzy Miller po wizycie w zalanej Bogatyni i Zgorzelcu na Dolnym Śląsku ocenił, że zabrakło skutecznego i profesjonalnego działania samorządu w Bogatyni. Dobrze ocenił natomiast pracę burmistrza Zgorzelca.
Szef MSWiA chyba nie wie, że leżącego się nie kopie. Poza tym, nasuwa się pytanie: czy w takiej ocenie nie kryje się podtekst polityczny związany z przynależnością partyjną?

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!