http://paris http://paris

http://paris.bydgoszcz.pl/press/galleryShow/id/9 (© http://paris.bydgoszcz.pl/press/galleryShow/id/9)

Już za dwa lata w Bydgoszczy może powstać Park Aktywnej Rehabilitacji i Sportu. Aby tak się stało marszałek województwa, Piotr Całbecki, musi ogłosić nabór uzupełniający projektów kluczowych Regionalnego Programu Operacyjnego finansowanych ze środków UE.

PARIS, czyli Park Aktywnej Rehabilitacji i Sportu to kompleksowy ośrodek rehabilitacyjny przeznaczony dla osób niepełnosprawnych, a także centrum przygotowań paraolimpijskich, inkubator organizacji pozarządowych i miejsce promocji zdrowego stylu życia. Park powstanie przy Centrum Onkologii w Bydgoszczy. Styczeń 2012 roku to planowana data otwarcia.

Na jego terenie znajdować się będzie basen pływacki dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, zespół doskonale wyposażonych siłowni, pełnowymiarowa hala sportowa, centrum konferencyjno-szkoleniowe oraz zaplecze biurowe dla organizacji prowadzących działalność na rzecz osób niepełnosprawnych.

"Połączenie w jednym ośrodku pacjentów Centrum dotkniętych chorobą nowotworową w różnych jej stadiach, ludzi z niepełnosprawnością ruchową, słuchową i wzrokową oraz ludzi zdrowych będzie przejawem wysokiego poziomu integracji społeczeństwa, korzystnym dla rozwoju poziomu jego świadomości i wrażliwości na problemy innych" - czytamy na stronie PARIS.

Aby poprzeć projekt powstania Parku wystarczy wypełnić formularz na stronie internetowej.


Styl życia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!