Szczątki samolotu na miejscu katastrofy w dn Szczątki samolotu na miejscu katastrofy w dn

Szczątki samolotu na miejscu katastrofy w dn. 10 kwietnia 2010 (© http://www.prsteam.net/ PRSteam.net / CC BY 2.5 PL)

Jak informuje Polskie Radio z danych zapisanych przez polski Rejestrator Szybkiego Dostępu wynika, że przed katastrofą smoleńską piloci Tu-154M wielokrotnie popełniali błędy podczas podchodzenia do lądowania.

Według Macieja Laska przewodniczącego Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych, który zajmuje się wyjaśnianiem katastrofy smoleńskiej przyczyną jej były błędy pilotów w wykonywaniu podejścia do lądowania, również zaniedbania dokonane przez dowódców oraz przekazywanie przez kontrolerów z wieży w Smoleńsku nieprawidłowych informacji.

Prawdopodobnie piloci Tu-154M ignorowali alarmy systemu TAWS. Od 2008 roku do dnia katastrofy urządzenie zapisało około 125 alarmów TAWS, generowanych, gdy samolot podchodzący do lądowania zbliża się do powierzchni ziemi. Urządzenie TAWS wysyłało ostrzeżenia nawet podczas lotów na prawidłowo wyposażone lotniska cywilne. Alarmy zostały zostały zapamiętane w systemie. Według opinii Macieja Laska wskazywało to na bardzo niskie kompetencje wykonywania lotów w 36. Specjalnym Pułku Lotnictwa Transportowego.

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!