Impreza organizowana przez Automobilklub Wielkopolski skierowana jest do wszystkich kierowców chcących rozwijać swoje umiejętności prowadzenia samochodów na torze wyścigowym oraz sprawdzić się w walce z czasem.

17 lipca odbyła się kolejna w tym roku - czwarta już - edycja imprezy Tor Poznań Track Day/Akademia Sportowej Jazdy Porsche, której motywem przewodnim jest szybka i bezpieczna jazda.

Po rejestracji i badaniu głośności kierowcy oraz ich piloci stawili się na odprawie, na której omawiane były zasady bezpieczeństwa obowiązujące na torze. Następnie uczestnicy podzieleni na cztery grupy rozpoczęli jazdy treningowe w wydzielonych sektorach toru. Pod czujnym okiem instruktorów, którzy indywidualnie udzielali kierowcom wskazówek jadąc w ich samochodach, uczestnicy poznawali niuanse pokonywania poszczególnych zakrętów Toru Poznań.

Po zakończeniu części treningowej i chwili odpoczynku podczas obiadu w namiocie VIP, kierowcy podzieleni na grupy, zgodne z osiągami swojego pojazdu, ruszyli na podbój całej nitki toru. W 20 minutowych sesjach konkursowych, walczyli o uzyskanie jak najlepszego czasu okrążenia.

Uczestnicy przez cały czas mieli możliwość jazdy z instruktorami, aby móc wysłuchać rad doświadczonych kierowców dotyczących prawidłowego toru jazdy.

Z okazji treningu oraz sprawdzenia się na torze korzystali nie tylko amatorzy. Na Tor Poznań przybyły również profesjonalne teamy wyścigowe takie jak OPONEO Motorsport, Race & Rally, Garaż A&T Racing Team, które poza treningiem dokonywały korekt ustawień samochodów oraz wspierały swoim zapleczem technicznym wszystkich uczestników Tor Poznań Track Day.

Po dziewięciu godzinach na torze, zmęczeni zawodnicy ponownie zebrali się w namiocie VIP na podsumowanie zawodów, wręczenie nagród dla zwycięzców oraz na losowanie głównej nagrody dla uczestników TPTD ufundowanej przez firmę Carisma Nieruchomości, którą był tygodniowy pobyt w apartamencie na Costa Blanca w Hiszpanii.
Zwycięzcami IV edycji Tor Poznań Track Day okazali się:
- Jakub Masłowski (BMW e4) z czasem 1:46.530
oraz bracia
- Aleksander (1:49.172) i Tomasz (1:50.485) Małłek startujący odpowiednio Porsche 911(996) Turbo i Toyota Supra Turbo.

W kategorii kobiet na kolejnych stopniach podium stanęły Agnieszka Modzelewska, Małgorzata Kwiecień oraz Ilona Adamska. Zwycięzcy otrzymali jako nagrody zestawy kosmetyków samochodowych klasy Premium marki Autoformula.pl oraz ekskluzywne gadżety od firmy Livingroom. Aleksander Małłek poza zdobyciem drugiego miejsca w klasyfikacji TPTD wylosował już po raz drugi pobyt w słonecznej Hiszpanii.

Edycja ta miała również niecodzienny, acz bardzo przyjemny wymiar. Wszystko za sprawą Ilony Adamskiej. Pani Ilona, redaktor naczelna magazynu Imperium Kobiet oraz zagorzała fanka motoryzacji, postanowiła dać szanse poznać emocje wyścigowe swoim czytelniczkom i wraz z partnerem Carrera Cars Team zorganizowała dla nich konkurs. Główną nagrodą w tym konkursie był całodniowy kurs sportowej jazdy samochodem Porsche 911(997) Carrera dostarczonym przez partnera Carrera Cars Team, który oferuje wynajem różnych modeli Porsche na jazdy torowe.

Dwie piękne panie, zdobywczynie nagrody głównej w konkursie, oraz sama pani redaktor, miały szansę na przejażdżkę po Torze Poznań, kultowym Porsche 911 Carrera wraz z Jakubem Gerberem jako instruktorem udzielającym cennych wskazówek.

Oficjalne przekazanie nagrody głównej w konkursie Imperium Kobiet oraz nagród ufundowanych przez firmę Bielenda, Ambasadę Królestwa Maroka w Polsce, a także przez firmę Numero Uno, która przygotowała ekskluzywne poduszki wysadzane kryształami Swarovskiego, odbyło się w Hotelu Poznańskim, wieczorem poprzedzającym właściwą imprezę.

Hotel Poznański w Luboniu, jako oficjalny partner imprezy, przygotował dla wszystkich uczestników TPTD, którzy się w nim zatrzymali, uroczysty bankiet, podczas którego, oprócz wspomnianego wręczenia nagród, dyskutowano do późna o obranych strategiach wyścigowych w zmaganiach na torze, które miały już wkrótce nastąpić.


Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!