Stacja Showtime wyprodukuje serial na podstawie książki Patti Smith "Poniedziałkowe dzieci". Legendarna rockowa wokalistka będzie jedną z autorek scenariusza.

Serial pozwoli nam nie tylko na lepsze poznanie bohaterów, ale także na zaprezentowanie wątków okołoksiążkowych w nietypowy sposób. Telewizja jako medium daje twórcom wolność narracyjną oraz możliwości, by rozszerzyć opowieść - przyznała Patti Smith w specjalnym oświadczeniu. Artystka napisze scenariusz do serialu wspólnie z Johnem Loganem (scenarzysta takich obrazów jak: "Gladiator", Skyfall", "Aviator"). Oboje zostaną także koproducentami telewizyjnego obrazu.

Książka "Just Kids" ujrzała światło dzienne w 2010 r. Patti Smith spisała w niej historię swojej miłości do Roberta Mapplethorpe'a i Nowego Jorku. To także hołd złożony kulturze lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych, jego bogaczom i biedakom, sprzedajnej miłości i demonom. To prawdziwa baśń, portret dwojga młodych początkujących artystów w przededniu sławy. Dzieło Smith zostało nagrodzone National Book Award oraz znalazło się w finale wielu innych nagród literackich (m.in. Los Angeles Times Book Prize oraz National Book Critics Circle Award). Tytuł przez 37 tygodni utrzymywał się także na liście bestsellerów „New York Timesa”.Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!