Fragmenty spektakli - od starofińskiej "Kalaveli" po nagrodzone Pulitzerem "Anioły w Ameryce" oraz poradnia dla kandydatów na reżyserów i aktorów to program dni otwartych (19 - 21 lutego) w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie.

Dni otwarte PWST to niezwykle ciekawa okazja, by zapoznać się z młodym pokoleniem teatralnych twórców i to we wszystkich odmianach tej sztuki. Od piątku do soboty studenci wydziału aktorskiego prezentują prace semestralne, stworzone pod kierunkiem doświadczonych i uznanych pedagogów, natomiast w niedzielę swoje dokonania wystawiają studenci reżyserii, dramaturgii, reżyserii teatru lalek oraz reżyserii opery.

Różnorodne formy teatralne - od poetyckich monodramów, melorecytacji, poprzez piosenkę, sceny klasyczne i współczesne oraz repertuar, zaczerpnięty z różnych epok, stwarzają niepowtarzalną okazję, by zapoznać się z wieloma obliczami teatru i dramaturgii. A przy okazji poznać i ocenić nowe pokolenie aktorów i reżyserów.

W repertuarze na niedzielę m.in. "Księżniczka na ziarnku grochu" w reż Pawła Pawlika (teatr lalek),
pokazy scen z "Operetki" Gombrowicza, a także fragmenty "Z prochu powstałeś" Harolda Pintera, angielskiego twórcy teatru absurdu, noblisty w dziedzinie literatury.


Szczegółowy program wydarzenia na www.pwst.krakow.pl.

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!