(© Rdikeman at the English language Wikipedia [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)

Jakub Giermaziak zajął szóste miejsce w wyścigu o GP Niemiec w serii Porsche Supercup. Polak pozostaje liderem klasyfikacji generalnej cyklu. Zwyciężył Nicki Thiim.

Duńczyk, ubiegłoroczny mistrz świata Superpucharu Porsche, który w tym roku wystąpił dopiero drugi raz, startował do dzisiejszego wyścigu z pole position. Na starcie musiał jednak uznać wyższość Kevina Estre, który również nie brał udziału we wszystkich dotychczasowych wyścigach sezonu 2014 (były to jego trzecie zawody).

Jednak już na drugim okrążeniu Nicki Thiim zdołał odzyskać prowadzenie w wyścigu, skutecznie wyprzedzając Estre'a na zakręcie nr 7. Zafrasowanego walką o pierwszą pozycję Francuza zaraz potem wyprzedził wicelider cyklu Nowozelandczyk Earl Bamber.

Ruszający do wyścigu z siódmego pola, lider klasyfikacji Porsche Supercup Jakub Giermaziak już na pierwszym okrążeniu zyskał dwie pozycje. Reprezentant teamu Verva Lechner Racing Team przed zawodami zapowiadał, że skupi się na obronie tej pozycji i omijaniu niebezpiecznych sytuacji na starcie. Polak przez większą część wyścigu jechał na piątym miejscu, pomiędzy Niemcem Michaelem Ammelmuellerem a Austriakiem Klausem Bachlerem.

Przez większą część zawodów czołowi kierowcy podzielili się pomiędzy dwie trzy osobowe grupy. Pierwszej z nich przewodził Thiim, drugiej Michael Ammelmueller, za którym jak cień podążał Giermaziak. Polak na dziesiątym okrążeniu próbował wyprzedzić kierowcę Lechner Racing Team, ale przestrzelił nawrót na końcu łuku Parabolika i stracił przy okazji piąte miejsce na rzecz Klausa Bachlera. Bachler nie dawał w tym wyścigu za wygraną i w końcówce zdążył jeszcze skutecznie zaatakować Ammelmuellera.

Tymczasem W czołowej grupie aż do mety nie doszło do żadnych zmian, choć na ostatnim okrążeniu Kevin Estre miał ogromną ochotę na wyprzedzenie Earla Bambera. Francuzowi jednak ta sztuka się nie udała. To Nowozelandczyk ukończył zawody za Thiimem, tym samym redukując do pięciu punktów stratę w klasyfikacji generalnej do lidera Porsche Supercup, Jakuba Giermaziaka.

Wyniki wyścigu

1. Nicki Thiim (Dania) - 14 okrążeń
2. Earl Bamber (Nowa Zelandia) + 0.737
3. Kévin Estre (Francja) + 1.061
4. Klaus Bachler (Austria) + 4.782
5. Michael Ammermueller (Niemcy) + 5.567
6. Kuba Giermaziak (Polska) + 6.799

Klasyfikacja generalna


1. Kuba Giermaziak (Polska) - 76 pkt

2. Earl Bamber (Nowa Zelandia) - 71 pkt
3. Michael Ammermueller (Niemcy) - 52 pkt
4. Sven Müller (Niemcy) - 49 pkt
5. Ben Barker (Wielka Brytania) - 48 pkt
5. Christian Engelhart (Niemcy) - 48 pkt

Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!