W Biurze Promocji Bytomia przy Rynku 7 od 19 maja prezentowana jest wystawa portretów Mirosławy Wirtek - "Portrety w pastelu suchym i olejne. Pięćdziesięciolecie pracy artystki na Śląsku".

Mirosława Wirtek ukończyła Akademie Sztuk Pięknych w Krakowie i w Warszawie w pracowniach prof. W.Ślesińskiej i prof. J.Pugeta oraz prof. J.Szczepkowskiego i prof. E.Piwowarskiego.

W roku 1962 została członkiem Związku Artystów Rzeźbiarzy. Jest autorką wielu rzeźb figuralnych, plenerowych i płaskorzeźb, wśród których na szczególną uwagę zasługują Miś, Protoceratop, Ślązaczka, Baba śląska. Prace artystki wystawiane były miedzy innymi w warszawskiej Zachęcie i Pomarańczarni, natomiast na co dzień zdobią plenery Bytomia i Katowic.

W swej bogatej karierze artystycznej Mirosława Wirtek podejmuje bardzo różnorodną tematykę. W ubiegłym roku, także w Biurze Promocji Bytomia mogliśmy oglądać Wystawę pejzaży Mirosławy Wirtek przedstawiającą Bieszczady.

Tym razem wystawa zatytułowana jest "Portrety w pastelu suchym i olejne. Pięćdziesięciolecie pracy artystki na Śląsku." Wśród obecnie prezentowanych obrazów przeważają prace wykonane w suchym pastelu. Duże znaczenie artystka przywiązuje do portretów postaci, szczególnie kobiet prezentujących się w strojach ludowych, które to ubiory zostały odwzorowane na podstawie zbiorów muzealnych.

Ciekawostką jest fakt, że portrety Mirosławy Wirtek nie tylko będzie można oglądać, lecz także będzie można malarce pozować. Na czas trwania wystawy w każdą środę od godziny 11.00 przed Biurem Promocji Bytomia przy Rynku 7 Mirosława Wirtek będzie wykonywała szkice portretowe na zamówienie.

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!