Paweł Suski z PO został uderzony kijem przez jednego ze związkowców podczas blokowania Sejmu przez "Solidarność". Piotr Duda bagatelizuje całą sprawę.

Suski mówił między innymi, że związkowcy są pijani, wymienił z nimi kilka ostrych zdań. Kamera zarejestrowała, jak poseł PO został uderzony kijem.

Tymczasem Piotr Duda, szef "Solidarności", bagatelizuje całą sprawę i zarzuca Suskiemu głupotę. Mówi, że między innymi ten związkowiec, który go uderzył, bronił jego bezpieczeństwa: "Na mieście, mógłby zostać potraktowany gorzej" - stwierdził. Według szefa "Solidarności" Suski niepotrzebnie sprowokował związkowców.

W ostatni piątek odbyła się w Sejmie burzliwa debata nad reformą emerytalną. Ustawa została przyjęta, a rozczarowani związkowcy zapowiedzieli, że nie wypuszczą polityków z Sejmu. Dopiero po godz. 18, Krajowa Rada "Solidarności" postanowiła zrezygnować z tej blokady.

Problemów z wydostaniem się z Sejmu nie miał Jarosław Kaczyński. Piotr Duda zapewniał, że blokada dotyczyła wszystkich polityków i gdyby tak było, to również prezes PiS nie mógłby wyjść.

Adam Hofman ma trochę inne spojrzenie na tę sprawę; według niego związkowcy blokowali tych polityków, którzy głosowali za przyjęciem reformy emerytalnej. "Dobrze ludzi, którzy dobrze głosowali, nie mieli problemów, z wydostaniem się z Sejmu"- powiedział

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!