Wpis prof. Pawłowicz tradycyjnie już wywołał falę komentarzy. Posłanki Agnieszka Pomaska i Ewa Lieder zamierzają skierować sprawę do komisji etyki poselskiej.

"Czyli, opozycyjna do polskich władz centralnych niemiecka REPUBLIKA GDAŃSKA wraz z delegatami obecnej opozycji ukonstytuowała i pokazała wczoraj reszcie Polski swe władze.Prezydent in spe Rzepliński godnie spoglądający na poddanych,prezydent "w stanie spoczynku" Wałęsa,kierownik europejskich urzędników - Tusk,/nie było go,ale nie można go we władzach pominąć,bo się - jak to król - obrazi/,premier Adamowicz lub Jaśkiewicz,/bo HGW nie wchodzi już w rachubę/,wizytatorzy-komisarze unijni,czasowo sędziowie unijnych trybunałów.

Pieczę nad antypolską całością władz ma - jak było widać - nieakceptujący wyników polskich wyborów kierownik Komisji Weneckiej.

Tylko DLACZEGO POLACY mieszkający w POLSKIM Gdańsku godzą się na to antypolskie,nielojalne wobec swej Ojczyzny demonstracyjne przedstawienie?

Czy w Gdańsku w ogóle mieszkają jeszcze Polacy?"- pisownia oryginalna.

Prezydent Gdańska, gospodarz obchodów 30.lecia Trybunały Konstytucyjnego, Paweł Adamowicz napisał m.in.:

"Znowu błysnęła pani poseł Krystyna Pawłowicz. Błysnęła jak zawsze, a więc ani zabawnie, ani inteligentnie. Pod koniec swego wpisu zadała pytanie; "Czy w Gdańsku w ogóle mieszkają jeszcze Polacy?". Tym zdaniem obraziła mieszkańców Gdańska".

Posłanka Agnieszka Pomaska też zareagowała:

"Co prawda Pani próbuje obrazić Gdańszczan, ale zapewniam, że w Gdańsku Pani nikt obrażać nie będzie. Co najwyżej usłyszy Pani parę gorzkich słów, bo przecież trudno nam, Gdańszczanom, przejść obok takich słów padających z ust Posłanki na Sejm RP obojętnie/.../".

Krystyna Pawłowicz usunęła wpis z Facebooka:

"UWAGA !
Ponieważ mój post o władzach GDAŃSKA organizujących prowokacyjne imprezy "trybunalskie" wymierzone w polskie władze wyłonione w demokratycznych wyborach DOTKNĄŁ licznych mieszkańców Gdańska,patriotycznych radnych Gdańska i moich kolegów klubowych,którzy sprzeciwiali i sprzeciwiają się działaniom obecnych władz tego miasta i prezydenta Adamowicza - USUNĘŁAM ten wpis.
Broniącym miasta przed nieodpowiedzialnością PO dziękuję za to i doceniam.I PRZEPRASZAM,że dotknęłam ich swym postem".

Niektórzy internauci na forum "naszemiasto pl Gdańsk" wypowiedzieli się jednoznacznie:

Karol (gość): POPIERAM p. Pawłowicz. Jestem wolny od uzależnienia POlitycznego - więc myślę!

Magda M (gość); P.Pawłowicz ma rację - p. Adamowicz i Rzepiński nie działają dla POLSKI I POLAKÓW. Współudział Niemców w organizacji tej imprezy jest bardzo wymowny.

Niestety ale ma rację (gość): Kryśka mówi jak jest...

ORUNIAK (gość): a kim sa ludzie którzy "kapuja" POLSKĘ do komisarza Schulca , korzystaja z dotacji niemieckich , stawiaja pomniki ss-manom ,, organizuja antyrzadowe demonstracje ?Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!