Instalacja LAS GŁOSÓW 2 zaprasza na kolejne koncertowe soboty. 29 lipca zobaczymy występ multiperkusjonisty - Ryszarda Bazarnika.

W pierwszej odsłonie instalacji Las Głosów budowaliśmy wybrane uniwersalne emocje za pomocą ludzkiego głosu. W projekcie Las Głosów vol.2 punkt ciężkości przesuwamy w stronę muzyki na żywo. To za jej pomocą chcemy pokazać zdziwienie, radość, wstyd, złość, ekscytacje i smutek. Zaproszeni artyści stawiając na minimalizm formy wprowadzą słuchaczy w świat tych emocji, które po mimo swojej uniwersalności często mają przecież dla każdego z nas inny kolor. 22 lipca wraz z Januszem Chabiorem w pełni improwizując prezentowaliśmy „zdziwienie”. W nadchodzącą sobotę „radość”, powoła do życia Ryszard Bazarnik, ekstremalny perkusista grający na przedziwnych, skonstruowanych przez siebie, instrumentach – opowiada Leski / autor koncepcji muzycznej.

LAS GŁOSÓW VOL.2 to już druga instalacja muzyczna przygotowana przez zespół w składzie Anna Król / Leski / grupa projektowa Centrala. Tym razem twórcy instalacji przenoszą świat dźwięków do jednego ze stołecznych parków. Skomponowane przez Leskiego utwory stanowią zbiór kompozycji przygotowanych bez wykorzystania klasycznych instrumentów. Będzie tam można posłuchać głosu miasta i cywilizacji mieszających się z dźwiękami drzew i ptaków.

Co sobotę organizatorzy zapraszają na mini koncerty wpisujące się w 6 uniwersalnych emocji prezentowanych przez :Janusza Chabiora w kooperacji z Leskim, Ryszarda Bazarnika, Fismolla, Natalię Grosiak, Novikę oraz Leskiego. Całość dopełnią multimedia, które w połączeniu z pięknym otoczeniem Parku Morskie Oko mają przypomnieć o tym jak bardzo człowiek związany jest z naturą - jego pierwotnym i naturalnym ekosystemem.

RYSZARD BAZARNIK -absolwent Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie, animator i wykładowca. Prowadzi warsztaty artystyczne i integracyjne w kraju, w Europie i w Azji. Jest twórcą nowej kategorii wpisanej do Księgi Rekordów Guinness'a w tworzeniu projektów na pozór niewykonalnych. W sierpniu 2013 roku, na festiwalu Woodstock, osiągnął rekord w największej liczbie osób (263 osób) grających na gigantycznym mierzącym 10 metrów średnicy bębnie. Jego znakiem rozpoznawczym jest gra na niezwykłych, skonstruowanych przez siebie instrumentach.

LAS EMOCJ
I:
29 LIPCA - RYSZARD BAZARNIK / RADOŚĆ
5 SIERPNIA - FISMOLL / WSTYD
12 SIERPNIA - NATALIA GROSIAK / ZŁOŚĆ
19 SIERPNIA - NOVIKA / EKSCYTACJA
26 SIERPNIA - LESKI / SMUTEK
Wszystkie koncerty rozpoczynają się o godz. 21.00.

Instalację LAS GŁOSÓW VOL. 2 można codziennie odwiedzać w Parku Morskie Oko do 26 sierpnia.

Wstęp wolny.

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!