Zwracam się z apelem do wszystkich, żyjących osób - ich rodzin, które przebywały podczas wojny w obozie śmierci w Gross-Rosen. Może dzięki Państwa pomocy, pani Kazimiera będzie mogła odtworzyć ostatnie chwile z życia swojego Ojca i Brata.

Apel o pomoc, w odnalezieniu świadków

Może dzięki Państwa pomocy, pani Kazimiera Bernatek, będzie mogła odtworzyć ostatnie chwile z życia swojego Ojca i Brata... Poszukiwane są- żyjące osoby, które przebywały w obozie koncentracyjnym w Gross-Rosen,oraz w podległym obozie Gassen. W tym właśnie obozie zginęli jej ojciec, oraz brat.

Krótka historia rodziny


Pani Kazimiera Bernatek przed wojną mieszkała w Warszawie, w dzielnicy Wola, niedaleko muru Getta żydowskiego. W momencie wybuchu Powstania Warszawskiego, cała rodzina pani Kazimiery - ukryła się w piwnicy swojego domu. Hitlerowcy, próbowali nakłonić ludność do opuszczenia swoich kryjówek. Rozrzucali ulotki, w których informowali ludność cywilną, iż po wyjściu z ukrycia - będą wolni. Takie informacje, były oczywiście niezgodne z prawdą.

Rodzina pani Bernatek, została wywieziona do obozu koncentracyjnego w Dachau, następnie do Gross-Rosen. W pierwszym miesiącu pobytu w obozie - brat, oraz ojciec pani Kazimiery, zostali zamordowani (prawdopodobnie rozstrzelani).

Dlatego też w imieniu pani Kazimiery Bernatek zwracam się z apelem do wszystkich świadków tamtych wydarzeń. Osoby, które mogły by udzielić jakichkolwiek informacji na ten temat, bardzo proszę o kontakt
mailowy na adres: marek.krauss@gmail.com

Moje Trzy Grosze

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!