Zapraszamy na pierwszą edycję EUROPEJSKIEJ AKADEMII JAZZU i drugi, czerwcowy koncert, na którym wystąpi CHRISTOPH TITZ z zespołem ADAM WENDT POWER SET. Koncert organizowany jest przez Stowarzyszenie Artystyczne Eljazz.

Zapraszamy na pierwszą edycję EUROPEJSKIEJ AKADEMII JAZZU i drugi, czerwcowy koncert, na którym wystąpi CHRISTOPH TITZ z zespołem ADAM WENDT POWER SET.
Koncert organizowany jest przez Stowarzyszenie Artystyczne Eljazz.

Przed koncertem zapraszamy na warsztaty muzyczne.
18.00 - warsztaty muzyczne - wstęp wolny, ilość miejsc ograniczona (zapisy prosimy przesyłać na adres mailowy: eljazz.bydgoszcz@gmail.com , w treści prosimy zaznaczyć: imię, nazwisko, nr tel, mail)
20.30 - koncert - 25 zł - bilety można kupić w Eljazz Club po godz. 16.00


POWER SET & CHRISTOPH TITZ - 18.06.2013, godz. 20.30 Eljazz Club
Christoph Titz - trąbka
Adam Wendt - saksofon
Przemysław Raminiak - instrumenty klawiszowe
Marcin Jahr - perkusja


CHRISTOPH TITZ
Od początku lat 90. należy do najbardziej rozchwytywanych niemieckich muzyków sceny jazzowej. Po zakończonych studiach na Wyższej Uczelni Muzycznej w Maastricht, zadebiutował z zespołem Scetches, którego płyty i występy doprowadziły go do Festiwalu w Montreux. Indywidualność tego muzyka była już widoczna na początku jego kariery w latach 90. , juz wtedy nie dało się go sklasyfikować. Zasłynął także jako koncertowy i i studyjny muzyk, grając takich gwiazd jak Marta Glenn, Rinhard Mey, Helmut Zerlett, Frank Popp, Marshall & Alexander, Sascha Delbroux, Raw Artistic Soul, Kate Westbrook& The Lux Orchestra.
Brał też udział w wielu produkcjach muzycznych organizowanych przez telewizję WDR i RTL.
W swych wielu podróżach muzycznych szuka wciąż inspiracji dla swojej muzyki. Po licznych występach i nagraniach z innymi artystami w 2004 roku nagrał swoją autorską płytę "MAGIC", która okazała się dużym sukcesem. Stworzył na niej mieszankę brzmień nawiązujących do Milesa Davisa i Chata Bakera. Płyta zebrała entuzjastyczne recenzje i zdobyła aplauz publiczności. Drugi solowy album Christophera Titza "WHEN I LOVE" w subtelny sposób pogłębia jego solową płytę, a przede wszystkim wprowadza bardzo szerokę paletę jego własnych muzycznych światów.

ADAM WENDT POWER SET
Zespół prezentuje nurt jazzu elektrycznego. Niekonwencjonalne instrumentarium (elektronicznie przetwarzany dźwięk saksofonu, linia basu realizowana przez keyboard), zróżnicowany, dynamiczny repertuar, oryginalne kompozycje (A. Wendt) oraz komunikatywność wypowiedzi muzycznej - to główne atrybuty zespołu.
Projekt ten to ukłon w stronę wielkich mistrzów światowej sceny jazzowej, takich jak np. : Eddie Harris, J.C. Adderley , Stanley Turrentine , Miles Davis.
W dorobku zespołu są 3 płyty CD: Adam Wendt Power Set (2007), Power Set Live International Edition (2010), Big Beat Jazz (2011).

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!