Trwające kwadrans oberwanie chmury po godzinie 17 podtopiło Stalową Wolę. W niektórych miejscach woda sięgała do kolan. Wcześniej ucierpiał Majdan Królewski, krajowa "dziewiątka" była nieprzejezdna przez kilka godzin.

Nawałnice dziś nawiedziły Podkarpacie. Najgorsza sytuacja panuje w trzech powiatach: stalowowolskim, kolbuszowskim i tarnobrzeskim.

Stalowa Wola, (powiat stalowowolski)

Najgorsza sytuacja jest nadal w Stalowej Woli. Studzienki kanalizacji deszczowej nie nadążają odprowadzać wody, jaka w krótkim czasie spadła na ulice miasta. Nawałnica podtopiła wiele miejsc. Woda sięga po kolana. Miasto jest cały czas zablokowane. Policja oraz straż pożarna pracują na najwyższych obrotach.

Majdan Królewski, (powiat kolbuszowski)

Strażacy z OSP Majdan Królewski, Kolbuszowa, Huta Komorowska i Dzikowiec zakończyli po godz. 16 usuwanie wody, która gwałtownie przybrała po ulewie i zalała odcinek trasy krajowej nr 9 na wysokości od rynku w kierunku kościoła. Przy użyciu pomp szlamowych i pływających wypompowano duże ilości wody. Podtopieniu uległy piwnice okolicznych domów. Utrudnienia w ruchu na krajowej 9 trwały od 13.30 do 16. Policjanci kierowali samochody na objazdy. W olbrzymim rozlewisku podtopiony został samochód osobowy, a przy dojeździe do rozlewiska od strony Kolbuszowej doszło do drobnej kolizji.Baranów Sandomierski (powiat tarnobrzeski)

Wszyscy strażacy - ochotnicy z całej gminy zostali dziś postawieni w stan najwyższej gotowości. Najgorzej jest w lokalnych rzekach, których stan od kilku dni cały czas się podnosi, a stany alarmowe zostały przekroczone kilka godzin temu. Mieszkańcy Baranowa boją się o plac Zamkowy i sam zamek. Ta noc będzie bardzo trudna - zapowiada Andrzej Rak z Baranowskiej straży pożarnej.

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!