Do stolicy dociera kolejna fala powodziowa. We wtorek ponownie zostanie zamknięty Wał Miedzeszyński i niektóre szkoły. Władze miasta szykują autobusy ZTM do ewakuacji mieszkańców zagrożonych terenów.

Do Warszawy dochodzi kolejna fala powodziowa, która będzie jedynie 20 cm niższa (760 cm) od pierwszej. Obecnie kulminacja spodziewana jest na wtorkowe popołudnie (8 czerwca, około godziny 16).

Walka z wielką wodą cały czas trwa. Tylko od soboty w Warszawie służby ułożyły 16 700 worków, działania prowadziło ponad 200 strażaków, 85 żołnierzy, 72 osadzonych, 40 wolontariuszy, a także straż miejska i jednostki policji. Aktualnie miasto zabezpieczyło 120 ton piasku i 175 tysięcy worków.

Władze Warszawy na posiedzeniu zespołu zarządzania kryzysowego, zdecydowały o ponownym zamknięciu:

- Wału Miedzeszyńskiego w nocy z poniedziałku na wtorek (od północy 7 czerwca), na cały wtorek i środę (8 i 9 czerwca).

- Wybranych placówek edukacyjnych, żłobków, przedszkoli i szkół w Wawrze, na Pradze Północ, Pradze Południe i jednej placówki na Mokotowie we wtorek i środę ( 8 i 9 czerwca). Lista placówek zostanie podana w oddzielnym komunikacie dziś do godz. 20. Od 6 czerwca, od godz. 20, pod numerem 800 70 70 47 będzie działać infolinia dla rodziców.

Jak zapowiada rzecznik ZTM Igor Krajnow, w przypadku ewakuacji, na ulice wyjedzie tyle autobusów, ile będzie potrzeba. ZTM informuje, że gdy zajdzie taka potrzeba w pierwszej kolejności będą kierowane pojazdy, które teraz przeznaczone są do wzmacniania linii dowożących i rozwożących uczestników uroczystości beatyfikacyjnych księdza Jerzego Popiełuszki.

W dniach 6-11 czerwca nie będą kursowały tramwaje wodne, Pasażerowie, którzy mają kupione bilety mogą je zwrócić lub zarezerwować późniejszy termin rejsu. Do odwołania zawieszone jest też kursowanie promów.

Źródło: TVN Warszawa, Urząd Miasta Warszawa

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!