Poczta Polska walczy z prywatnymi operatorami. Z pomocą Urzędu Komunikacji Elektronicznej chce ścigać operatorów za dołączanie do przesyłek metalowych blaszek. Obciążanie listów tak aby wysłać je taniej niż pocztą ma być karalne.

Prawo pocztowe stanowi, że przesyłki do 50 gramów zastrzeżone są wyłącznie dla Poczty Polskiej. Gdyby prywatni operatorzy pocztowi nie dołączali metalowych blaszek w celu obciążenia, za przesyłki musieliby liczyć 2,5 raza więcej. Jak czytamy na stronie Dziennik.pl ma to się zmienić za dwa lata.

- Zaproponowaliśmy zmiany, które pozwolą nam kontrolować operatorów - tłumaczy gazecie Piotr Dziubak, rzecznik UKE. Przewidziana jest także nowelizacja prawa pocztowego. Jeśli prawo zostanie zmienione UKE za dołączanie obciążników do przesyłek będzie mógł nałożyć karę w wysokości 2 proc. rocznych przychodów.

- Decyzja o dociążeniu listu zawsze leży po stronie klienta - twierdzi Rafał Brzoska, prezes największej prywatnej poczty InPost. Jeśli UKE chce karać nadawców, to proszę bardzo - dodaje.
W ciągu czterech lat ponad 200 prywatnych operatorów odebrało poczcie blisko 6 proc. rynku

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!