Herb Legii z 1957 roku Herb Legii z 1957 roku

Herb Legii z 1957 roku (© http://www.legia.com/www/index.php?akt=14683)

Od nowego sezonu Legia powraca do herbu z 1957 roku. Jednak nadal będzie używany w działaniach marketingowych dotychczasowy herb z 1916 roku.

Decyzja o powrocie Legii do herbu z 1957 roku zapadła 4 maja 2010 roku podczas
spotkania Prezydent m.st. Warszawy Pani Hanny Gronkiewicz-Waltz, Przewodniczącej Rady Warszawy Pani Ewy Malinowskiej-Grupińskiej i Prezesa Zarządu Klubu Piłkarskiego Legia Warszawa Pana Pawła Kosmali.

Od kilku lat trwał konflikt między Klubem Piłkarskim Legia Warszawa i kibicami skupionych wokół Stowarzyszenia Kibiców Legii Warszawa (SKLW). W ostatnim czasie się nasilił, co rzutowało negatywnie na obraz Klubu i stolicy w oczach opinii publicznej.

Stowarzyszenie Kibiców Legii Warszawa przyjęło powrót do historycznego herbu z "nadzieją i radością". Jednak uznało,że sprawa herbu była co prawda punktem najważniejszym, ale nie jedynym w tym konflikcie. " Pozostała jeszcze sprawa określenia cen pojedynczych biletów na poziomie adekwatnym zarówno do oferty sportowej, jaką proponuje KP, jak i statusu majątkowego wszystkich kibiców Legii, który jest bardzo zróżnicowany."

Źródło: Radio Vox

Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!