Amerykanie nakręcą film o powstaniu warszawskim? Rita Cosby, córka Ryszarda Kossobudzkiego otrzymała ofertę ekranizacji książki o jej ojcu.

Wygląda na to, że niedługo możemy doczekać się nowej filmowej produkcji dotyczącej Powstania Warszawskiego. Tym razem ma być to superprodukcja zrealizowana przez Amerykanów z dużym rozmachem.

O temacie zrobiło się głośno przy okazji wizyty w Polsce Rity Cosby, pracownika amerykańskiej telewizji CBC i jednej z najbardziej znanych dziennikarek w USA. Jej ojciec był powstańcem warszawskim, który trafił do niemieckiej niewoli. Dziennikarka o polskich korzeniach opisała jego historię w książce "Cichy bohater. Tajemnice z przeszłości mojego ojca”.

Publikacja trafiła na listę bestsellerów „New York Timesa”. - Ta historia ma niesamowity potencjał. Nakręcimy film kalibru „Szeregowca Ryana” i „Listy Schindlera” - mówi Cosby w rozmowie z tygodnikiem "Wprost", zapewniając, że realizacja tej wizji ma rozpocząć się w przyszłym roku.

Dziennikarka otrzymała ofertę ekranizacji swojej książki już w trakcie jej pisania. Cosby przypomina także Polakom, że historia ich kraju jest niezwykłym powodem do dumy.

- Do historii dodałabym polski gen przedsiębiorczości i kreatywności, polski upór, odwagę i wytrwałość, nie zapominając o atrakcjach turystycznych. To kombinacja, dzięki której Polska jest niesamowita i unikalna - podsumowuje dziennikarka.

(aip)

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!