https://flic https://flic

https://flic.kr/p/cLSUEw (© Stefan Fussan/CC BY SA 2.0)

Secret Service, służba ochraniająca prezydenta Stanów Zjednoczonych, chce zbudować replikę Białego Domu. Obiekt miałby powstać w Beltsville i kosztować 8 mld dolarów.

Zdaniem szefa Secret Service budowa repliki Białego Domu pozwoli funkcjonariuszom lepiej przygotować się do służby. Obecne warunki treningowe mają być mało realistyczne - podaje serwis Politico.

Kopia Białego Domu miałaby powstać na terenie 200-hektarowego ośrodka szkoleniowego Secret Service w Beltsville w stanie Maryland. Nie wiadomo czy budynek miałby być dokładną repliką siedziby amerykańskiego prezydenta w skali 1:1.

Czytaj także: Drony będą walczyć z kłusownikami polującymi na słonie i nosorożce? Trwa zbiórka pieniędzy na program Powietrzny pasterz


Secret Service nie ma ostatnio dobrej prasy. Służba krytykowana jest za liczne wpadki, które narażają na szwank jej imię i przede wszystkim bezpieczeństwo prezydenta Stanów Zjednoczonych. We wrześniu doszło do jednego z bardziej spektakularnych incydentów, gdy na teren Białego Domu wtargnął mężczyzna z 9-centymetrowym nożem. 42-letni weteran przeskoczył przez ogrodzenie, przebiegł trawnik i dostał się do budynku, gdzie został obezwładniony.

Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!