Jeszcze nie przebrzmiały echa samorządowej kampanii wyborczej, a już widać i słychać na ile realne były i są obietnice kandydatów.

W czasie kampanii wyborczej Rafał Dutkiewicz, jeszcze jako kandydat, wyartykułował 10 głównych zagadnień, które są wg niego najważniejsze i które będą priorytetem w jego działalności.

W okresie kampanii Rafał Dutkiewicz, jeszcze jako kandydat, wyartykułował 10 głównych zagadnień, które są najważniejsze i które będą priorytetem. Edukacja, Gospodarka, Komunikacja, Sport i kultura, Informatyzacja, Rynek pracy, Rewitalizacja miasta, Budownictwo, Bezpieczeństwo, Przygotowania do Euro 2012.

Znalazły się tam m.in. zapisy "(…)Miasto zbuduje nowe przedszkola. (…)Nowe boiska i baseny itd. (…)budowa nowego terminalu na lotnisku i poszerzenie sieci połączeń lotniczych ze stolicy Dolnego Śląska, zakup nowych tramwajów i modernizacja istniejącego taboru. (…), budowa oceanarium, tramwaj wodny, sztuczny stok narciarki i reaktywacja koszykarskiego Śląska.

(…)szerokopasmowy Internet dla wszystkich instytucji, dostęp do e-administracji.(…)około dwóch tysięcy bezrobotnych wrocławian skorzysta z szerokiego wachlarza szkoleń, które podniosą ich kwalifikacje.(…)Chętni dostaną dotacje na założenie własnej firmy.(…) zwiększenie roli Centrum Aktywizacji Zawodowej.(…)

Przy ul. Górniczej i Kiełczowskiej staną nowe bloki komunalne.(…) Miejski monitoring zostanie rozbudowany, a w niebezpiecznych miejscach przybędzie latarni. Poprawi się też ochrona przeciwpowodziowa - Wrocławski Węzeł Wodny będzie zmodernizowany, a miasto pokryje część kosztów budowy wału na osiedlu Kozanów oraz przebudowy Śluzy Mieszczańskiej(…)".

A jak jest w dwa tygodnie po wyborze Prezydenta Miasta Wrocławia


Miejskim radnym przedłożono projekt budżetu na 2011 rok. Niestety kampania samorządowa była tylko i wyłącznie listą życzeń. Wraz z jej zakończeniem lista pozostała tylko papierową obietnicą.

W nowym roku planuje się podwyżki podatku od nieruchomości z przeznaczeniem jak powiedział Skarbnik Miasta na pomoc społeczną. Tymczasem w budżecie zaplanowano tę pomoc w niższym zakresie niż w 2010 roku.

Zaplanowane wydatki majątkowe na 2011 stanowią 15 proc. kwoty wydatków w 2010 roku. A przecież wyborcze hasła mówiły zupełnie coś innego. Wydatki na Ośrodki Opiekuńczo-Adaptacyjne zmniejsza się o 10 proc., należy pamiętać, że w 2011 roku przewidziano reformę Ośrodków, co będzie wymagało większej kwoty niż wydatkowana w 2010. Centra integracji społecznej dotknie obcięcie funduszy o 50 proc.. Na żłobki mniej będzie o prawie 5 proc. a majątkowe o 65 proc. Na rehabilitacji zawodowej nowy budżet chce zaoszczędzić 6 proc. w stosunku do roku bieżącego.

Gospodarka komunalna i ochrona środowiska to ofiara 55 proc. redukcji wydatków. W gospodarce mieszkaniowej oszczędności sięgają 20 proc.

Natomiast przewidziano wzrost wydatków na promocję samorządu o 10 mln zł.

W przedstawionym budżecie nie ma pozycji ujmującej kosztów budowy wału przeciw powodziowego na Kozanowie.

Jak więc widać kampania zniesie wszystko, to co jest i to co nie może być realne. Głosy oddane, następne wybory za cztery lata.

Zapytaliśmy radnego Leszka Cybulskiego o jego stosunek do przedłożonego budżetu. Radny w odpowiedzi pokazał wystosowane do Prezydenta Miasta zapytanie, w którym zawarł 21 punktów, na które oczekuje odpowiedzi.

Pożyjemy zobaczymy. Większość w Radzie jest, więc i pewnie budżet także ma ostateczny wygląd.

Moje Trzy Grosze

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!