Pożar autobusu w Zduńskiej Woli, miejsce zdarzenia Pożar autobusu w Zduńskiej Woli, miejsce zdarzenia

Pożar autobusu w Zduńskiej Woli, miejsce zdarzenia (© Wiktor Sochacki (Nasze Radio ))

Tuż po godz. 14.40 straż pożarna w Zduńskiej Woli odebrała dziś zgłoszenie, iż na skrzyżowaniu ul. Łaskiej i Kilińskiego pali się autobus Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Łodzi. Na miejsce zadysponowano jeden zastęp gaśniczy oraz trzy patrole policji.

Na miejscu zastęp gaśniczy stwierdził, że pali się tylna część autobusu. Strażacy przystąpili do gaszenia pożaru. Na szczęście autobus był pusty.

Jak udało mi się dowiedzieć od st.asp. Leszka Błaszczyka, dowodzącego akcją gaśniczą, zapaliła się jedna z opon na tylnej osi, co spowodowało przeniesienie się pożaru na cała tylną oś samochodu. Pożar nie przedostał się do wewnętrznej części autobusu.

Prawdopodobna przyczyną pożaru było zablokowanie się układu hamulcowego tylnej osi, co spowodowało rozgrzanie się układu do czerwoności i zapłonu opony. Utrudnienia na skrzyżowaniu ul. Łaskiej i Kilińskiego trwały ponad dwie godziny, aż do czasu usunięcia autobusu ze skrzyżowania.

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!