Zadymienie pawilonu było bardzo silne Zadymienie pawilonu było bardzo silne

Zadymienie pawilonu było bardzo silne (© Piotr Andrzejak)

Dziś około godz. 13.20, sieradzka straż odebrała zgłoszenie o pożarze sklepu Biedronka na ul. Kościuszki. W zgłoszeniu podano informację, że w sklepie są uwięzione 4 osoby.

Na miejsce zadysponowano 6 zastępów ratowniczych z PSP jak i OSP Sieradz. Po dojeździe na miejsce okazało się, że nie pali się pawilon Biedronki, tylko kartony zostawione przez pracowników przy wejściu do sklepu z odzieżą. Palące się kartony i śmieci spowodowały bardzo silne zadymienie jedynego wejścia. Strażacy musieli przy użyciu drabin ewakuować cztery osoby z pierwszego pietra, personel i klientów sklepu.

Ochrona, jak i pracownicy znajdującego się na parterze sklepu Biedronka, ewakuowali wszystkich klientów. Zadymienie w pawilonie z odzieżą było tak silne, że dwie osoby podtruły się lekko dymem i wymagały udzielenia pomocy medycznej. Ich życiu nie zagraża żadne niebezpieczeństwo.

Jak powiedział naszemu serwisowi, dowodzący akcją, młodszy brygadier Andrzej Marczask z PSP w Sieradzu, budynek był dopuszczony do prowadzania w nim działalności handlowej. W trakcje dochodzenie prowadzonego przez PSP i policję będzie trzeba ustalić dlaczego doszło do powstania tego pożaru i zagrożenia dla życia ludzi.

Zobacz zdjęcia z miejsca pożaru.

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!