Jarosław Błotny "Wergeld królów" Jarosław Błotny "Wergeld królów"

Jarosław Błotny "Wergeld królów" (© Okładka książki)

"Wyobraźcie sobie miasto Rzym z wodociągami i kanalizacją, miejskim transportem konnym i mostami na żelaznych przęsłach... Oto Cesarstwo Rzymskie u progu intelektualnej, społecznej i technologicznej rewolucji...".

Jarosław Błotny zadebiutował w 1986 roku na łamach almanachu poezji wielkopolskiej "Przedpole". Ponownie można było o nim usłyszeć cztery lata temu. Po tak długiej przerwie powrócił do pisania i opublikował powieść science-fiction "Plan wymierania". Spotkała się ona z ciepłym przyjęciem czytelników (i krytyków).

W ubiegłym miesiącu ukazała się najnowsza książka autora - "Wergeld królów". Jest to pierwsza część cyklu "Oium ludu rzymskiego". Na Toruńskim Festiwalu COPERNICON 2010 miała swoją premierę. Relację z tego wydarzenia i ze spotkania z autorem można zobaczyć klikając w ten link.

"Wergeld królów", to interesująca pozycja literacka, z którą warto się zapoznać. Jestem pewna, że po lekturze grono czytelników twórczości Jarosława Błotnego znacznie się powiększy.

Niebawem na łamach serwisu Wiadomości24.pl ukaże się recenzja tej książki. Ale to nie wszystko. Będą też inne ciekawe niespodzianki. Lecz o tym wkrótce...

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!