Park Sołacki Park Sołacki

Park Sołacki (© Danuta Muszyńska)

Batalia w obronie otuliny poznańskiego Parku Sołackiego trwa już siedem lat. We wtorek sprawa znajdzie swój finał na posiedzeniu radnych miasta Poznania, którzy będą głosowali nad projektem miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.

Od wielu lat Towarzystwo Przyjaciół Sołacza koordynuje akcję obrony parku przed nieodwracalnym zniszczeniem. O tej sprawie pisałam, po raz pierwszy, już trzy lata temu kiedy to zbierano podpisy pod apelem, w tej sprawie, do prezydenta Poznania. Pospolite ruszenie poznaniaków przyniosło już widoczne efekty - pod apelem do radnych i prezydenta Poznania zebrano już ponad 12,3 tysiąca podpisów. Nasza wspólna walka przekonała już wielu radnych, jednak - jak widać po głosowaniach Komisji Ochrony Środowiska i Rewitalizacji oraz Komisji Polityki Przestrzennej, w których projekt ochrony Sołacza przepadł niewielką przewagą głosów - wciąż nasz głos w tej prawie jest potrzebny.

11 maja, o godzinie 9 rozpocznie się posiedzenie Rady Miasta, w trakcie którego ma być poddany pod ostateczne głosowanie projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla Sołacza, przewidujący osuszenie i zabudowanie otuliny Parku. Kto ma możliwość, niech przyjdzie na jutrzejszą sesję Rady Miejskiej, by stanąć w obronie terenów zielonych. Kto zaś nie będzie mógł osobiście wyrazić swojego zdania, wciąż może podpisać apel do włodarzy Poznania na stronie internetowej Towarzystwa Przyjaciół Sołacza. Podpisany apel jest automatycznie wysyłany do wszystkich radnych, więc warto pokazać radnym na czym zależy poznaniakom. Towarzystwo Przyjaciół Sołacza obiecuje opublikować na swoich stronach wyniki głosowania radnych w tej sprawie.

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!