Pracownia-Muzeum J. I. Kraszewskiego w Poznaniu zaprasza 3 marca 2016 r. godz. 18.00 na Wroniecką na wernisaż prac Zenony Cyplik – Olejniczak z lat 2002-2016 - „Wystawa z walizką obwiązaną paskiem”. Ekspozycja czynna do 15 kwietnia 2016 r.

Pracownia-Muzeum J. I. Kraszewskiego zaprasza 3 marca (czwartek) o godz. 18.00 na wernisaż prac Zenony Cyplik – Olejniczak z lat 2002-2016 - „Wystawa z walizką obwiązaną paskiem”.

Ekspozycja składa się ze zróżnicowanych obiektów, w których przeszłość splata się z teraźniejszością i pytaniami o przyszłość, a wątki osobiste z uniwersalnymi. Wystawa będzie czynna do 15 kwietnia 2016 r.

Artystka jest absolwentką PWSSP w Poznaniu. Uzyskała dyplom z malarstwa u prof. Zdzisława Kępińskiego, z litografii u prof. Lucjana Mianowskiego i drzeworytu u prof. Zbigniewa Lutomskiego. Zajmuje się malarstwem, grafiką, działaniami plastycznymi (obiekty, instalacje, happeningi) i filmami.

Miała 18 wystaw indywidualnych. Bierze udział w wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. Publikuje wiersze, opowiadania i eseje o sztuce („Gazeta Malarzy i Poetów”, „Przegląd Powszechny”, „Arkusz”, „Pro Arte” i inne). Pisze scenariusze filmowe i realizuje autorskie filmy: „Wynijdźmy na pole”, „Poznań, 9 grudnia 1989 roku, godz. 11.59 – 12.13” (nagroda publiczności „Złoty Jaszczur”, 2009), „Światła domu”. Była stypendystką Ministra Kultury w 1991 i 2013 roku.

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!