Pożar mieszkania, samochodu, wypadek drogowy i pies uwięziony w studzience kanalizacyjnej. Takie interwencje odnotowali w ostatnich dniach strażacy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Chrzanowie.

Szczególnie pracowity był dla nich wieczór 14 lipca. Najpierw około godziny 17.24 na 374. kilometrze autostrady A-4 doszło do pożaru samochodu dostawczego marki Mercedes. Osoby poruszające się pojazdem opuściły go bezpiecznie przed przybyciem zastępu PSP. Ratownicy ugasili płonące auto, całkowitemu spaleniu uległa kabina pojazdu. Udało się jednak uratować część ładunkową wraz z narzędziami budowlanymi. Działania trwały 51 minut.

Niemal półtorej godzinny trwała interwencja na terenie byłej kotłowni przy ul. Topolowej w Chrzanowie. Tuż przed godziną 19 stwierdzono obecność psa w tamtejszej studzience kanalizacyjnej. Ratownicy za pomocą sprzętu wysokościowego i urządzenia poskromu psów, wyciągnęli zwierzę z kanału na powierzchnię. Pies został przewieziony do lecznicy, jego stan wskazywał na duże wyczerpanie.

Cztery godziny później, także w rejonie ulicy Topolowej, doszło do zderzenia samochodów osobowych Fiata 126p i Nissana Almery. Po przyjeździe na miejsce dwóch zastępów JRG pogotowie ratunkowe udzielało pomocy dwóm rannym osobom, które przetransportowano do szpitala. Ratownicy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli zasilanie z akumulatorów.

Następny dzień ratownicy rozpoczęli wyjazdem do pożaru na siódmym piętrze wieżowca przy ul. Brzezina w Chrzanowie. Ratownicy przy pomocy sprzętu gaśniczego ugasili palące się wyposażenie pomieszczenia kuchennego. Równolegle ewakuowano 6 osób z sąsiednich mieszkań. Lokator mieszkania ewakuował się przed przybyciem zastępów PSP. Ratownicy udzielili mu kwalifikowanej pierwszej pomocy i przekazali przybyłemu na miejsce zdarzenia pogotowiu ratunkowemu. Dzięki szybkiej interwencji strażaków spaleniu uległ jedynie sprzęt kuchenny, a pozostała część mieszkania pozostała nienaruszona. W trwających niewiele ponad godzinę działaniach udział wzięły cztery zastępy PSP, policja, pogotowie ratunkowe i pogotowie gazowe.

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!