(© Stefan.p21/CC 3.0)

Zima przysparza niektórym pracownikom instytucji państwowych wiele uciechy, zwłaszcza na wyjazdach socjalnych na narty organizowanych za pieniądze podatników.

To nie pierwszy raz, kiedy dowiadujemy się, że ZUS wysyła na koszt podatników swoich pracowników, na wycieczki czy wypoczynek do ciepłych krajów, albo do naszych zimowych ośrodków narciarskich. Tym razem czytamy, że wałbrzyski i krakowski ZUS, ogłosiły przetargi na organizację wyjazdów swoich biuralistów na narty. Kto pokryje koszty - wiadomo...

TVN24 podaje, że Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Wałbrzychu, wypuścił w Polskę ogłoszenie o przetargu na organizację "dwóch 5-dniowych pobytów w ośrodku narciarskim na Czarnej Górze w Kotlinie Kłodzkiej, dla pracowników i członków ich rodzin". Ogłoszenie to znalazło się na stronie internetowej ZUS-owskiego urzędu, 12 grudnia 2012 r. Podobny przetarg, lecz na coś bardziej ambitnego – na organizację "obozu z nauką jazdy na nartach, z wyżywieniem i zakwaterowaniem w Krynicy-Zdroju", ogłosił ZUS w Krakowie.

Z informacji umieszczonych na stronie internetowej wałbrzyskiego ZUS wynika, że pierwszy pobyt ma się odbyć w okresie - od 27 stycznia do 1 lutego 2013 roku, dla maksymalnie 60 osób.

Drugie zamówienie przetargowe to pobyt od 17 lutego do 22 lutego 2013 roku, dla maksymalnie 45 osób. Każdy chętny do udziału w przetargu, musi wpłacić wadium w wysokości - w przypadku pierwszego wyjazdu 900 zł, drugiego - 675 zł.

Ostatecznie - według ogłoszenia - o wyborze projektu ma zdecydować "cena brutto oferty". A jedno, co tyleż ludzkie, co i ciekawe - "zamawiający zastrzega sobie prawo do rezygnacji z zakupu 5-dniowych, całodziennych karnetów na wyciągi narciarskie w Czarnej Górze, w przypadku złych warunków pogodowych, które mogą uniemożliwiać korzystanie ze stoku narciarskiego, np. brak śniegu". Zleceniodawca ogłoszeń o przetargu nie podał istotnej informacji o tym, kto zapłaci za wyjazd.

Bardzo podobny przetarg ogłosiło 10 grudnia biuro ZUS w Krakowie. "Przedmiotem zamówienia są usługi rekreacyjne i sportowe, polegające na organizacji obozu narciarskiego z nauką jazdy na nartach z wyżywieniem i zakwaterowaniem w Krynicy - Zdroju dla pracowników ZUS, Oddział w Krakowie, w 2 turnusach: I turnus - dla 95 osób w terminie od 13.01.2013 r. do 19.01.2013 r., II turnus - dla 82 osób w terminie od 20.01.2013 r. do 26.01.2013 r." - podaje ogłoszenie.

W krakowskim przypadku, zamawiający ZUS usługi wypoczynkowo-rekreacyjne, informuje, że "zamówienie finansowane jest częściowo ze środków własnych uczestników i częściowo ze środków Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych".

Podstawowym kryterium przetargu decydującym o wyborze zwycięzcy jest cena. Drugim – nie mniej ważnym kryterium - jest też "doświadczenie Wykonawcy w organizacji jednorazowego zgrupowania (obozu) wraz z nauką jazdy na nartach dla grupy minimum 100 osób, w okresie ostatnich 3 lat, przed upływem terminu składania ofert, poparte referencjami".

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!