uczestnicy konkursu Gimnazjum Nr 14 uczestnicy konkursu Gimnazjum Nr 14

uczestnicy konkursu Gimnazjum Nr 14

19 kwietnia w Szkole Podstawowej Nr 13 im. Alfreda Szklarskiego w Rudzie Śląskiej odbył się ósmy międzyszkolny konkurs ekologiczno–zdrowotny pn. „Ziemia w Naszych Rękach”, organizowany przez Stowarzyszenie „EcoTerra”.

Sześć drużyn (przedstawiciele szkół podstawowych oraz gimnazjum) prezentowało swoje pomysły na kampanię zachęcającą społeczeństwo do zdrowego i ekologicznego trybu życia. Zadanie konkursowe, choć w pierwszym momencie mogło wydawać się skomplikowane, nie przeraziło uczestników, a efektu końcowego i pomysłów mogliby pozazdrościć najlepsi marketingowcy i specjaliści od PR.

Czytaj też: Ruda Śląska: Rozmawiali o śmieciach

Rudzka młodzież jak zwykle wykazała się niezwykłą kreatywnością i pomysłowością. Pojawiły się m.in. takie pomysły, jak: projekt ekologicznej ścieżki rowerowej, na której znajdowało się sześć
stacji, np. ekologiczny dom, ogrzewany kolektorami słonecznymi, czy projekty bilbordów zachęcających mieszkańców do ekologicznych zakupów oraz ekologicznego stylu życia.
Komisja miała twardy orzech do zgryzienia, ponieważ przygotowane programy kampanii były na bardzo wysokim poziomie. Nie bez powodu również organizatorzy w tym roku wybrali takie zadanie konkursowe.

Duże wrażenie na jury zrobiły dwa projekty, które uzyskały najwyższe noty. Jeden z nich dotyczył kompleksowego rozwiązania, adresowanego zarówno dla tych najmłodszych, jak i trochę starszych: ulotki, koszulki, ekologiczne gry, to tylko niektóre z propozycji (Szkoła Podstawowa Nr 3). Drugi z nich dotyczył kampanii w Internecie – strona www, na której można było dowiedzieć się wielu interesujących rzeczy o środowisku, połączona z kampanią bilbordową pod hasłem „Prawdziwy Ślązak nie śmieci” (Szkoła Podstawowa Nr 13). Były również propozycje ekologicznej biżuterii z kapsli, zakrętek czy korka (Szkoła Podstawowa Nr 14).

Zwycięzcy we wrześniu wyruszą do Wiednia, aby tam zobaczy,ć jak wygląda profesjonalne zagospodarowanie odpadów. Zwycięzcy będą mieli również szansę pracować przy budowaniu kampanii społecznej kampanii ekologicznej dla mieszkańców Rudy Śląskiej – wiele konkursowych pomysłów przedstawiciele EcoTerry chcą wykorzystać przy nowym projekcie.

Czytaj też: Ekologiczny k(onk)urs na Wiedeń

Nie czekaj, zgłoś się! Trwa konkurs Dziennikarz Obywatelski 2010 Roku

Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!