- To Rosja jest ostoją wolności, a nie USA – uważa przedstawiciel hierarchii prawosławnej w Moskwie ks. Wsiewołod Czaplin. Zachód chce założyć na świecie elektroniczne obozy koncentracyjne – twierdzi.

Rosyjska Cerkiew poparła decyzję władz Federacji Rosyjskiej o udzieleniu azylu politycznego Edwardowi Snowdenowi. Dysydent, który ujawnił globalną aferę podsłuchową, wykazał się nie lada odwagą i jest prawdziwym bohaterem – powiedział ojciec Wsiewołod Czaplin, odpowiedzialny w Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej za kwestie społeczne. Jednocześnie zaapelował do rosyjskich władz o obronę wolności przed elektronicznymi obozami koncentracyjnymi.

Rosja broni prawdziwej wolności od globalnej, ideologicznej dyktatury. Duchowny uważa, że uciekający przed amerykańskim wymiarem sprawiedliwości Snowden uwrażliwił nas na zagrożenie perspektywą totalitarnego reżimu elektronicznego, przed czym Cerkiew ostrzega od dawna.

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!