Naklejkę z hasłem i loginem na klawiaturze laptopa premiera zauważyli fotoreporterzy Naklejkę z hasłem i loginem na klawiaturze laptopa premiera zauważyli fotoreporterzy

Naklejkę z hasłem i loginem na klawiaturze laptopa premiera zauważyli fotoreporterzy. (© MichaelMaggs, Creaive Commons 3.0 http://commons.wikimedia.org/wiki/File:QWERTY_keyboard.jpg?uselang=pl)

Okazuje się, że szef rządu nie musi pamiętać wszystkich danych. Jego laptop wyposażony jest w naklejkę, na której zapisane jest hasło i login. Prawda, że "praktyczne"?

Naklejkę z hasłem i loginem na klawiaturze laptopa premiera zauważyli fotoreporterzy. Robili zdjęcia przed obradami Rady Ministrów. W takiej sytuacji praktycznie każdy może dostrzec hasło jakim posługuje się Donald Tusk - podaje RMF24.pl. Nie ma się więc czego dziwić, że hakerzy nie mają większych problemów w przejmowaniu kontroli nad stronami rządowymi.

Czytaj też relację: Cyberwojna minuta po minucie

Kilka dni temu hakerzy dokonali włamania na stronę szefa rządu. Ujawnili, że dostęp do panelu administracyjnego strony, który pozwala na zmianę treści na witrynie, zabezpieczony jest banalnym hasłem. Według nich, login brzmiał ADMIN, a hasło ADMIN1.

Atak na stronę Donalda Tuska to tylko jeden z wielu ataków przeprowadzonych w ostatnich dniach przez grupę hakerów sprzeciwiających się porozumieniu ACTA. Umowa została podpisana dziś nad ranem w Tokio.

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!