Okładka albumu The Final Frontier Okładka albumu The Final Frontier

Okładka albumu The Final Frontier

Wczoraj odbyła się światowa premiera 15 już studyjnego krążka autorstwa Iron Maiden. Jedna z kapel – ikon Heavy Metalu nie zwalnia tempa, zabierając słuchaczy aż za ostateczną granicę.

Bruce Dickinson i spółka nie wymagają specjalnego przedstawienia. Już od 35 lat obdarzają miłośników metalu owocami swej twórczej pracy, zapisując się na stałe w historii muzyki ogółem. Obok charakterystycznego stylu gry nierozłącznie z zespołem kojarzy się maskotka, Eddie, umieszczany na okładkach wszystkich płyt, oraz będący bohaterem własnej gry komputerowej.

Nagrania odbywały się w Compass Point Studios, w Nassau, tym samym, gdzie powstały tak klasyczne pozycje jak "Piece Of Mind" (1983), "Powerslave" (1984) i "Somewhere In Time" (1986). Pierwszym ich efektem ujawnionym światu był singiel El Dorado, udostępniony na stronie zespołu w dniu 8 lipca. Nad produkcją czuwał Kevin Shirley, znany z współpracy z LED Zeppelin oraz Dream Theater. Całość materiału zamyka się w 10 utworach, trwających łącznie 76 minut i 34 sekund, czyniąc z The Final Frontier najdłuższy album zespołu.

Tracklista "The Final Frontier":

"Satellite 15....The Final Frontier"

"El Dorado"

"Mother Of Mercy"

"Coming Home"

"The Alchemist"

"Isle Of Avalon"

"Starblind"

"The Talisman"

"The Man Who Would Be King"

"When The Wild Wind Blows"Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!