Kleszcz, raper inicjatywy MaxFloLab, kończy prace nad płytą. Krążek ukaże się w ciągu najbliższych miesięcy nakładem MaxFloRec. A już dziś artysta przypomni o sobie w klipie „Desperado2” Pokahontaz. Premiera wideo o godz. 19 na MaxFloRecTV

– Kiedy dostałem do odsłuchu ich wspólny album, to odleciałem na kilkadziesiąt minut w świat rapowej fantazji. Od razu poczułem, że trzeba to pokazać światu – tak o płycie duetu Kleszcz (MC) & Di.n.o (producent) mówi, stojący na czele wydawnictwa muzycznego MaxFloRec, Rahim.

Kleszcz będzie już drugim tzw. rekrutem hip-hopu, któremu MaxFloRec zdecydowało się wydać legalny krążek – Nie jest żadną tajemnicą, że MaxFlo stawia na unikatowych i nietuzinkowych artystów. Zazwyczaj jedni ich kochają, a drudzy nienawidzą, ale na pewno nikt nie odmówi im oryginalności. Założeniem inicjatywy MaxFloLab jest pokazywanie takich właśnie unikatów i badanie informacji zwrotnej od słuchaczy. W tegorocznych sondażach wygrał K2 i jego płyta jest już na rynku, a single w eterze – komentuje Rahim. Pierwsze miesiące przyszłego roku mają być idealnym momentem, by wypuścić album drugiego z najmocniejszych graczy, Kleszcza. – Jego samorozwój został doceniony choćby na naszej ostatniej płycie, REVERSALU, gdzie swoim refrenem zjadł nasz kawałek – śmieje się Rahim. – Do tego Kleszcz połączył siły z bardzo kreatywnym i utalentowanym producentem, jakim jest Di.n.o, więc musiała z tego wyjść mieszanka wybuchowa – dodaje.

Więcej szczegółów dotyczących płyty już niebawem. Tymczasem dzisiaj (czwartek, 30.10.) o godz. 19 na MaxFloRecTV pojawi się nowy klip Pokahontaz. Obrazek powstał do utworu pt. "Desperado2[/b]" z gościnnym udziałem Buki i Kleszcza. W wizualizacji artystom towarzyszyć będzie m.in. właśnie Di.n.o. Wideo promować będzie REVERSAL, 3. krążek Pokahontaz.

W oczekiwaniu na oba wydarzenia, premierę nowego klipu Pokahontaz i transfer Kleszcza z MaxFloLabu do MaxFloRec, przypomnijmy sobie najczęściej oglądany klip tego drugiego, "Czary mary". To jedno z tych wideo, w których Kleszcz występuje w charakterystycznym dla siebie makijażu. Sprawdźcie sami!***
Kleszcz (właśc. Łukasz Stępień) – śląski raper (ur. w Tarnowskich Górach), członek MaxFloLabu, rocznik '88. Swoją przygodę z rapem rozpoczął w wieku 14 lat, pisząc pierwsze teksty i nagrywając własnym sumptem pierwsze utwory. Początki jego kariery to lokalny skład Eref Crew. Następnie razem z poznanym w 2004 r. producentem Stahem zawiązuje kolektyw Znak Zapytania. Kolejne lata to czas intensywnej pracy nad formą i produkcja wielu nagrań, z których niestety większość nie wychodzi na światło dzienne. W 2010 r. w podziemiu ukazuje się nagrany wspólnie z bratem Sitem album zatytułowany SIŁA RAŻENIA. Materiał zostaje niezwykle ciepło przyjęty przez lokalnych pasjonatów rapu. Owocuje to coraz większą liczbą lokalnie granych koncertów, nowymi znajomościami i propozycjami. Momentem przełomowym okazuje się być rok 2013, kiedy Kleszcz zostaje członkiem inicjatywy MaxFloLab. Na kanale MaxFloRecTV pojawia się wyprodukowany przez Staha album YRAM YRACZ. W pochodzących z niego utworach słychać inspiracje nie tylko rapem, ale także bluesem, rockiem, ragga czy poezją śpiewaną. To niehermetyczne podejście do muzyki okazuje się być zarówno wyznacznikiem stylu Kleszcza, jak i odpowiedzią na oczekiwania jego fanów. Artysta zbiera wiele pozytywnych opinii i komentarzy, a jeden z jego numerów, „Czary mary” w krótkim czasie zyskuje sporą, jak na rapera undergroundowego, popularność. W niedługim czasie Kleszcz nawiązuje współpracę z odpowiedzialnym m.in. za sukces złotej płyty REKONTAKT grupy Pokahontaz producentem Di.n.em. Pod koniec roku 2014 MaxFlo podejmuje decyzję o transferze artysty z MaxFloLabu do MaxFloRec. Jego krążek „na legalu” ma ukazać się w pierwszych miesiącach 2015 r.

Źródło: www.MaxFlo.pl


Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!