17-18 kwietnia br. na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie odbędzie się trzecia edycja Lubelskich Akademickich Warsztatów Dziennikarskich „Pressmaniak”. W planach przewidziano wystąpienia znanych przedstawicieli polskich oraz zagranicznych mediów.

Warsztaty rozpoczną się o godz. 10 w Auli Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie przy ul. Akademickiej 15, prelekcją Franciszka Piątkowskiego: „Sztuka reportażu”. W sobotę przewidziane są jeszcze wystąpienia Higinio J. Paterny, który poprowadzi wykład pt.: Agencje prasowe, jako źródło informacji dla mediów”, Wołodymyra Pawliwa: „Media w polityce czy polityka w mediach?”, Yuriy Vannychuka: „Czasopisma literackie, czyli co warto wiedzieć o prasie tematycznej ” oraz Jakuba Jakubowskiego: „Między sztuką a rzemiosłem”.

Równolegle do ostatniego warsztatu odbędzie się audycja w Radiu Centrum dla przedstawicieli redakcji. W niedzielę wystąpią: Wojciech Giełżyński, który opowie o „Roli mediów światowych w przemianach społeczno-politycznych”, Łukasz Czeszumski, który poprowadzi wykład na temat warsztatu reporterskiego: „Z piórem przez świat, czyli zawód reporter.” Na zakończenie, o zawodzie korespondenta opowie Mirosław Ikonowicz.

Organizatorem warsztatów jest Magazyn Studencki Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie „Radar”, a patronat honorowy objęli: JM Rektor Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie prof. dr hab. Marian Wesołowski oraz Ukraińsko-Polski Klub Dziennikarzy „Bez uprzedzeń”. Partnerami są: A4 – miesięcznik samorządu studentów UMCS, Akademia Reportażu im. Ryszarda Kapuścińskiego oraz Radio Centrum. Patronat medialny nad imprezą objęli: serwis Wiadomości24.pl, „Perspektywy”, Radio Centrum, MM Lublin oraz Radio Er. Pomysłodawcą i kierownikiem projektu jest Marcin Pastwa, były redaktor naczelny, obecnie członek redakcji magazynu studenckiego „Radar”.

Warsztaty są bezpłatne i zorganizowane dla dziennikarzy-studentów działających w mediach akademickich.

Posiłki podczas warsztatów zapewnia restauracja „Koncertowa”. Akcję wspierają MPK Lublin, klub Archiwum oraz Fantasy Park w Lublinie.

Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie internetowej: www.pressmaniak. Zgłoszenia potrwają tylko do 13 kwietnia.

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!