(© Wikipedia,Crash override83, Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported)

Dziesięcioro wybitnych sportowców dołączyło do "Galerii Sław Polskiego Sportu". Podczas uroczystości w Belwederze zawodników uhonorował prezydent Bronisław Komorowski.

Kapituła pod przewodnictwem znanego kierowcy rajdowego Sobiesława Zasady wybrała dziecięciu sportowców, którzy swoimi osiągnięciami rozsławili biało-czerwone barwy na świecie w pierwszej dekadzie dwudziestego pierwszego wieku.

Na liście znalazły się nazwiska Leszka Blanika (gimnastyka), Adama Małysza (skoki narciarskie), Justyny Kowalczyk (biegi narciarskie), Otylii Jędrzejczak (pływanie) i dwoch osad wioślarskie: Adama Korola, Marka Kolbowicza, Michała Jelińskiego, Konrada Wasielewskiego (czwórka podwójna) oraz Roberta Sycza i Tomasza Kucharskiego (dwójka podwójna wagi lekkiej).

Na spotkanie z pierwszym obywatelem RP stawili się prawie wszyscy nagrodzeni. Zabrakło tylko przebywającej w Finlandii Kowalczyk oraz przygotowującego się do startu w Rajdzie Dakar Małysza.

Kolejni zawodnicy uzupełnią "Galerię Sław Polskiego Sportu" za dziesięć lat.

Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!