W maju w Barcelonie zacznie się sezon festiwalowy - jak co roku Primavera nokautuje europejskie festiwale, przywożąc wszystko, co świeże, ważne, wielkie, gorączkowo wyczekiwane, na kilka tygodni przed całą resztą. Oto szczegóły.

Między 22 a 26 maja Barcelona tradycyjnie już od grubo ponad dekady zmienia się w europejskie epicentrum muzycznej alternatywy - kto żyw i może sobie na to pozwolić, ten zdąża do Parc del Forum nad morzem, by przez trzy noce (albo, jeśli lubicie, pięć, z dodatkowym dniem koncertowym 22 i 26 maja) sprawdzać to, co świeże, ważne, wielkie, gorączkowo wyczekiwane i jeszcze nie do zobaczenia w innych miejscach. Zabójcze zagęszczenie genialnych zespołów przysparza rzecz jasna dylematów przyprawiających o siwiejące włosy i nerwowe drgawki, z czasem jednak zaczynasz się oswajać, że albo Pulp, albo Blur, i koniec. Życie to sztuka wyborów.

Mam więc wrażenie, że w tym roku sprawa została wybitnie skomplikowana - pojawił się już pełny line-up i strach myśleć, jak będzie to lawirowanie wyglądało w praktyce.

23 maja: trzeba będzie znaleźć czas na popowych geniuszy Phoenix, Animal Collective, The Postal Service, Grizzly Bear, Tame Impalę, Dinosaur JR, Deerhuntera, Death Grips, Manel, Simian Mobile Disco, Four Tet, Johna Talabota, Killer Mike, Fuck Buttons, Wild Nothing, fucked Up, Do Make Say Think, Menomenę, Metz i jeszcze kilkanaście pomniejszych atrakcji (Neko case, Bob Mould, Woods, El Inquilino Comunista, Antonia Font, Hot Snakes, Toundra, Jackmaster, Poolside, The Babies, White Fence, Chris Cohen, La Brigada, Savages, Fred I son, Sean Nicholas Savage, Degreaser, L'hereu Escampa...). Niektórzy już teraz z pewnością lekko pobledli, widząc ten przekrój gatunków i występów, po prostu 2012 w pigułce i jeszcze odrobina.

Następnego dnia - nie będzie łatwiej, biorąc pod uwagę, że pięć headlinerów to Blur, Jesus and Mary Chain, The Knife, Fiona Apple i James Blake. A potem dodajcie sobie do tego, The Breeders, Swans, Daniela Johnstona, Neurosis, Solange, Local Natives, Disclosure, Titus Andronicus, DIIV, Tinariwen, Kurta Ville and the Violators, Christophera Owensa, Daphni, Jozefa van Wissema z Jimem Jarmuschem, Glass Candy, Thee Oh Sees, Pony Bravo, How to Dress Well, Goat, Mechandise, Daughn Gibson, La Bien Querida, Om, Pease, Nick Waterhouse, Ethan Johns, King Tuff, Paus, Daughter, Ghostigital, Matthew E. White, Dope Body, The Free Fall Band, Guardian Alien, Barry Hogan Dj... Zapowiada się bardzo długa noc.


Ostatniego dnia, na szczęście ostatniego, kolejne dylematy w postaci Nicka Cave'a i The Bad Seeds, My Bloody Valentine, Wu-Tang clanu, Band of Horses, Los Planets, Dead Can Dance, Hot Chip, Crystal Castles, Dexys, Rodriguez, Apparat, Dan Deacon, Shellac, Jessie Ware, Liars, Camera Obscura, Orchestre Poly Rythmo De Cotonou, Adam Green and Bikini Shapiro, Nurse with Wound, Mount Eerie, Melody's Echo chamber, The Sea and Cake, The Magician, Meat Puppets, Crime and the city Solution, Fidlar, Extraperlo, Mac Demarco, The Suicide of Western Culture, Dead Skeletons, Bored Spies, Guadalupe Plata, Omar Souleyman, Foxygen, Hidrogenese, Betunizer, Nils Frahm, Tarantula, DJ Coco, Cayucas i Roll the Dice...

To może skoro na scenie pojawi się ten fenomenalny klasyk, który podbija międzynarodowe gusta ostatnio, posłuchajmy Rodrigueza:
Właściwie nie trzeba nic więcej dodawać: wszyscy jadą na Primaverę i kto chce być pierwszy, kto marzy o widzeniu wszystkiego, straszliwych zakwasach i godzinach gorączkowych przebieżek między scenami, które z roku na rok są coraz dalej od siebie, ten koniecznie musi pojawić się na tym niemożliwym festiwalu w tym roku. Pamiętajcie, 23-25 maja 2013, Barcelona, Parc del Forum, Primavera Sound jak co roku nie da wam spać!

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!