Instytut Konfucjusza w Krakowie serdecznie zaprasza wszystkich w piątek 10 czerwca o godz. 18:00 na spotkanie z cyklu Bliżej tradycyjnej medycyny chińskiej: dr Wiesław S. Nowak: „Problemy psychologiczne w medycynie chińskiej”.

Zaburzenia psychiczne i problemy emocjonalne są dość częste we współczesnym świecie. Odmienny od medycyny zachodniej, system TCM (Tradycyjnej Medycyny Chińskiej) opisuje zarówno funkcjonowanie naszej psychiki, jak również wpływ emocji na nasz umysł i ducha. Dolegliwości pozwalają określić rodzaj wzorca chorobowego u danej osoby i dobór najskuteczniejszej terapii, jak np. akupunktury czy leczenia ziołami. Znając mechanizmy powstawania zaburzeń psycho-emocjonalnych można im również zapobiegać. Wykład ma przybliżyć odmienny sposób patrzenia i leczenia osób z dolegliwościami psychicznymi w TCM, w którym człowiek jest integralną całością i nie jest oderwany od natury.

Prowadzący:
Dr n. med. Wiesław S. Nowak jest lekarzem od 1991 r. Ukończył studia na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Krakowie. Specjalizację z zakresu chorób wewnętrznych uzyskał w 1998 r. oraz z zakresu hematologii w 2006 r. Doktor nauk medycznych od 2000 r. Jest wykładowcą akademickim Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Okresowo pracuje również jako konsultant hematolog w Wielkiej Brytanii. Od ponad 20. lat pracuje z osobami chorującymi na „choroby wewnętrzne”, psychosomatyczne i nowotworowe wykorzystując w swojej praktyce zarówno medycynę zachodnią oraz od kilkunastu lat tradycyjną medycynę chińską, kierując się ideą medycyny zintegrowanej.

Kieruje jako Dyrektor Medyczny Centrum Medycyny Chińskiej w Krakowie

Wstęp wolny.

Czas: 10 czerwca, godz. 18:00.
Miejsce: Instytut Konfucjusza w Krakowie, ul. Radziwiłłowska 4 (sala Malinowa).

Styl życia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!