Projekt Koherencja jest próbą ukazania malarskich poszukiwań istoty natury wyrażonych poprzez różne style i techniki.

W Galerii Onamato rozpoczęła się wystawa zbiorowa pod tytułem Projekt Koherencja. W ramach ekspozycji pokazane zostały prace czterech artystek – dwóch z Polski (Izabela Gajewska i Teresa Szyngiera) oraz dwóch z Wielkiej Brytanii (Yvette Janecki i Sara Riley- Smith).
Projekt Koherencja jest próbą ukazania malarskich poszukiwań istoty natury wyrażonych poprzez różne style i techniki. Każda z osobowości twórczych, jakie spotkały się w Onamato prezentuje własny rodzaj przedstawienia, ale łączy je podobne postrzeganie świata. Świat, zatem w ujęciu tego malarskiego kwartetu jest formą zharmonizowanego zbioru, gdzie człowiek i natura, dusza i materia czy wreszcie kolor i forma przenikają się wzajemnie i na siebie oddziałują.
W pracach Izabeli Gajewskiej pokazana jest natura człowieka, który choć zakorzeniony w ziemi to swym umysłem próbuje dosięgnąć kosmosu.
U Teresy Szyngiery natomiast najważniejsza jest geometria i przestrzenna harmonia świata, którą artystka wyraża poprzez monochromatyczne obrazy.
Yvette Janecki spogląda na świat przez ramy abstrakcji, która próbuje zagospodarować przestrzeń wokół człowieka.
Sara Riley- Smith zaś pokazuję ulotność życia i jego nikłość w stosunku do nieogarnionych przestrzeni kosmicznych, gdzie człowiek jest tylko nikłym punktem.

Więcej informacji na ONAMATO

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!