Chełmscy policjanci zatrzymali sprawcę licznych kradzieży, który ukrywał się u znajomej. 27- letni mieszkaniec Bełchatowa jest już w zakładzie karnym. Teraz poszukują innych przestępców.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą chełmskiej komendy, sprawdzając posiadane informacje, zatrzymali na terenie miejscowości Ruda Huta mieszkańca województwa łódzkiego. Mężczyzna poszukiwany był 33 listami gończymi za kradzieże stanowiące wykroczenia. Za czyny te orzeczono karę 865 dni aresztu.

- Mężczyzna został już doprowadzony do zakładu karnego - poinformowała rzecznik Komendy Miejskiej w Chełmie podkom. Ewa Czyż. – Wiedział, że jest poszukiwany, nie spodziewał się, że zostanie zatrzymany w innej części Polski, gdzie przebywał u swojej znajomej.

Chełmscy policjanci prowadzą obecnie poszukiwania 34 mieszkańców powiatu, w tym dwie kobiety /Annę Brzyską c. Henryka w celu odbycia kary sześciu miesięcy pobawienia wolności i Dorotę Augustynek c. Jana – 14 dni odsiadki /, za którymi list gończy wydał Sąd Rejonowy, Prokuratura w Chełmie, Prokuratura w Lublinie oraz Sąd Rejonowy w Gdyni.

Piotr Marczuk s. Marka oraz Wojciech Grabowski s. Stanisława mają do odbycia karę pięciu lat i sześciu miesięcy więzienia, Artur Egiert s. Franciszka ma przed sobą cztery lata i osiem miesięcy pobytu za murem, Daniel Jałocha s. Tadeusza - 2,8 miesięcy, Łukasz Warpas s. Wojciecha podobnie jak Dariusz Bonecki s . Henryka - karę 2,6 miesięcy.

Kryminalni poszukują również dwóch Ukraińców, którzy popełnili przestępstwa na ich terenie i powinni znajdować się w zakładzie karnym: Ihora Kotkudaka ur. 1977 r. do odsiadki - 2,6 miesięcy pozbawienia wolności i Rusłana Popowycza ur. 1972 r. skazanego na rok więzienia.

Uwaga: organ wydający list gończy wraził zgodę na jego rozpowszechnienie m.in. poprzez publikację w Internecie i środkach masowego przekazu.

Wszystkie osoby, które mogą pomóc w ustaleniu miejsca przebywania poszukiwanych proszone są o kontakt telefoniczny z dyżurnym Komendy Miejskiej Policji w Chełmie pod numerem (82) 560-12-10 lub numerem alarmowym Policji 997/112.

Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!