Troje dzieci z powiatu pyrzyckiego ostrym narzędziem wycięło na przedramionach symbol f50. Prokuratura Okręgowa w Szczecinie wszczęła śledztwo w sprawie samookaleczenia.

Najprawdopodobniej doszło do tego podczas internetowej gry o nazwie niebieski wieloryb.

Ustalono, że tajemniczy opiekun wydaje uczestnikom tej interaktywnej gry różnego rodzaju zadania do wykonania: dokonanie samookaleczeń, oglądanie horrorów, chodzenie po torach kolejowych, samobójczego skoku z dachu wysokiego budynku itp.

Z uwagi na dobro małoletnich dzieci zastępca prokuratora generalnego zwrócił się do Ministerstwa Edukacji Narodowej z prośbą o podjęcie działań prewencyjnych.

Prokuratura apeluje również do rodziców i opiekunów oraz innych osób odpowiedzialnych za opiekę i wychowanie dzieci o zwracanie szczególnej uwagi na strony, z których korzystają w internecie ich podopieczni.

Wszystkie osoby, przypomina Prokuratura Generalna, które zauważą niepokojące zachowania nieletnich wynikające z poleceń opiekuna i tej niebezpiecznej gry, proszone są o kontakt z Prokuraturą Okręgową w Szczecinie lub z najbliższą jednostką prokuratury lub Policji.

Styl życia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!