Twórcy zamierzają dotrzeć poprzez muzykę również do młodzieży szkolnej. Zaproponowali bezpłatne koncerty w 17 Liceach Ogólnokształcących w Krakowie. Pierwszy z nich już 17 kwietnia w XV Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie
Koncert pt. "Promienie" odbędzie się 29 kwietnia o godz.18 tej w Śródmiejskim Ośrodku Kultury w Krakowie.
Obejmuje 8 pieśni do słów K.K.Baczyńskiego oraz kilka fragmentów wierszy.
Twórcą muzyki i instrumentacji jest Mateusz Jarosz.
Utwory śpiewa Barbara Figurniak .

Najpiękniejsze strofy recytuje aktor scen krakowskich Jakub Kosiniak.

Muzyka powstała w roku 2012. Koncert inauguracyjny cyklu "Promienie" odbył się w rocznicę urodzin K.K.Baczyńskiego 22 stycznia 2013r. w Kawiarni Jama Michalika w Krakowie. Z tej okazji wydana została płyta z jedenastoma utworami muzycznymi do słów poety.

Na stronie internetowej można wysłuchać fragmenty utworów z pierwszej płyty pt."Promienie". Obecnie powstaje druga płyta pt."Deszcze"

Serdecznie zapraszamy Miłośników Sztuki na koncert dnia 29 kwietnia 2013 r.OPIS PROJEKTU „PROMIENIE”Dla uczczenia pamięci wielkiego polskiego poety, żołnierza Armii Krajowej - Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w 2012r. powstał projekt pt. „Promienie”.


Twórcami i realizatorami „Promieni” są Barbara Figurniak (śpiew) oraz Mateusz Jarosz (muzyka i instrumentacja).
Jego głównym celem jest upowszechnienie twórczości Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, a także pokazanie jego postaci w nowym świetle, nie tylko jako poety czasu wojny.


Twórcy projektu zamierzają dotrzeć poprzez muzykę głównie do młodzieży szkolnej.
Zaproponowali bezpłatne koncerty w 17 Liceach Ogólnokształcących w Krakowie. Obecnie ustalane są terminy koncertów.
Pierwszy koncert odbędzie się w XV Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie dnia 17 kwietnia br.
(więcej informacji na ten temat na stronie baczynski-piesni.pl)

Całość finansowana jest całkowicie prywatnie, ze środków własnych.

Na projekt składają się : płyta CD z 11 utworami oraz cykl koncertów.

Barbara Figurniak
Mieszka w Krakowie . Od wielu lat śpiewa i gra na gitarze klasycznej oraz na fortepianie . Uczęszczała do szkoły muzycznej w klasie fortepianu Jana Nowowiejskiego - syna słynnego kompozytora Feliksa Nowowiejskiego. Obecnie swoje umiejętności wokalne pogłębia w Szkole Wokalno -Aktorskiej w Krakowie. Ukończyła Uniwersytet Jagielloński - specjalność Zarządzanie Kulturą.
Mateusz Jarosz
Kompozytor, aranżer, producent muzyczny, instrumentalista. Twórca muzyki orkiestrowej, baletowej
i rozrywkowej. Autor m. in. oratorium „Ojciec”, "Koncertu na orkiestrę i gitarę", "Symfonii koncertującej", "Psalmów Dawidowych" oraz szeregu pieśni i piosenek
/w sumie ok. 200 kompozycji/.

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!