Śpiew, taniec, muzyka, wspaniali reżyserzy i aktorzy - jest w czym wybierać.

Co słychać w Iluzjonie w nowym roku? Jest przecież karnawał, więc w Iluzjonie trwa wesoła, karnawałowa zabawa. Już 29 stycznia (piątek), godz. 20 pierwszy w tym roku wspólny pokaz portalu Filmweb i Filmoteki Narodowej. Znowu rusza ankieta, każdy może wziąć w niej udział i wybrać to, co uzna za najlepsze. Propozycje są znakomite.

"Czarny Orfeusz" - oscarowy film Marcela Camusa z 1959 roku to piękna historia miłosna w rytmie samby. Skrzyżowanie poczucia humoru Monty Pythona i średniowiecznej legendy to mieszanka niezwykła, ale niewątpliwe warta skonsumowania.

Flm "Jabberwocky" w reżyserii Terry'ego Gilliama - to fascynujący i absurdalny żart.

Powrót niezwykłej pary Ginger Rogers i Freda Astaire’a w filmie Felliniego "Ginger i Fred". W rolach głównych Gulietta Masina i Marcello Mastroianni.

Inny obraz, musical w reżyserii H.C. Pottera "Na skrzydłach sławy", poświęcony tej niezwykłej parze, wprowadzi nas na salę balową i opowie piękną historię.

A może chcielibyśmy wybrać się różowym autobusem na australijską pustynię w towarzystwie transseksualisty i dwóch dragqueen - film Stephena Elliotta "Priscilla królowa pustyni" świetnie się do tego nadaje.

Jeanne Moreau i Marcello Mastroianni są bohaterami filmu M. Antonioniego "Noc" - to nieco mroczny film, ale niewątpliwe para bohaterów jest tu wspaniała.

Niegdyś był to zakładowy wieczór, dziś powiedzielibyśmy "spotkanie integracyjne", a że w karnawale więc jest wodzirej, piosenki, muzyka. Tytułową rolę w filmie Feliksa Falka "Wodzirej" brawurowo zagrał Jerzy Stuhr.

Jeszcze raz Fred Astaire w filmie Stanleya Donena "Zabawna buzia" z niezapomnianą, uroczą Audrey Hepburn, a do tego piękna muzyka George’a Gershwina z widokami Paryża w tle.

Śpiew, taniec, muzyka, wspaniali reżyserzy, aktorzy - jest w czym wybrać. Ankieta aktywna jest do 15 stycznia 2010. Głosujemy TUTAJ.

Jak zawsze w Iluzjonie bilety tylko po 5 zł. Pokaz odbędzie się w audytorium im. Stefana Dembego w Bibliotece Narodowej w Warszawie.

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!