Kandydaci z pierwszych miejsc list PO, PiS, Lewicy, PSL oraz Centrolewicy startujący z okręgu dolnośląsko-opolskiego spotkają się w najbliższy poniedziałek we Wrocławiu. Politycy odpowiadać będą na pytania specjalistów i wyborców.

W poniedziałek, 25 maja odbędzie się we Wrocławiu debata dolnośląsko-opolskich "jedynek" w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Stowarzyszenie "Młodzi XXI" oraz Dolnośląska Wyższa Szkoła Służb Publicznych "Asesor" gościć będzie Jacka Protasiewicza z PO, Ryszarda Legutko z PiS, Lidię Geringer de Oedenberg startującą z listy SLD, Stanisława Rakoczego z PSL oraz Józefa Piniora reprezetującego Centrolewicę.

Podczas debaty zatytułowanej "Kogo wyślesz do PE?" kandydatom do europarlamentu zadawane będą te same pytania z trzech podstawowych wymiarów: ogólnoeuropejskiego, polskiego i regionalnego. Pytania zadawać będą między innymi publicysta i socjolog - prof. Paweł Śpiewak oraz były wiceprezes NBP - prof. Krzysztof Rybiński.

Jak dowiedziały się Wiadomości24 kandydatów na europosłów nie trzeba było długo przekonywać. - Jako pierwsi zaproszenia przyjęli Lidia Geringer de Oedenberg i Ryszard Legutko, pozostałym kandydatom już nie wypadało nam odmówić - mówi Magdalena Sosna, wiceprezes stowarzyszenia "Młodzi XXI". - Duża sala uniwersytetu oraz tocząca się kampania skutecznie zachęciła polityków - dodaje.

Otwarta debata "Kogo wyślesz do PE?" odbędzie się 25 maja w sali 3D Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego przy ul. Uniwersyteckiej 7-10. Rozpoczęcie planowane jest na godzinę 15:00.

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!