W warszawskim Och - Teatrze trwają ostatnie próby do kolejnej w tym sezonie premiery. Krystyna Janda z grupą aktorów pracuje nad "Przedstawieniem świątecznym" Raya Cooneya. Premiera planowana jest na sobotę, 14 grudnia 2013 roku.

Ray Cooney jest już doskonale znany bywalcom teatrów prowadzonych przez Fundację Krystyny Jandy Na Rzecz Kultury. Na scenie przy Grójeckiej 65 grane są z ogromnym powodzeniem dwie jego farsy: "Mayday" i "Mayday 2" w reżyserii Krystyny Jandy. Nic więc dziwnego, iż sięgnęła ona po następny tekst tego autora w tłumaczeniu Elżbiety Woźniak.

Akcja farsy "Przedstawienie świąteczne" dzieje się w szpitalu świętego Andrzeja na dwa dni przed Bożym Narodzeniem. Lekarze i personel szpitala przygotowują się do corocznego przedstawienia świątecznego dla pacjentów i ich rodzin. Jednocześnie odbywa się zjazd neurologów z ministrem zdrowia na sali. Dr David Mortimore (w tej roli wystąpi Marcin Perchuć) przygotowuje się do wykładu na tym zjeździe, który ma zadecydować o jego awansie, przyznaniu mu tytułu szlacheckiego i dotacji dla szpitala. Na godzinę przed wykładem dowiaduje się że ma nieślubnego osiemnastoletniego już syna (Otar Saralidze), który uparł się że go pozna. Z rozpaczy i zamieszania wskazuje mu innego lekarza jako jego ojca. Oprócz nich w tej zwariowanej intrydze, pełnej niespodziewanych zwrotów akcji biorą udział dyrektor szpitala, dwóch lekarzy (Cezary Żak i Maciej Wierzbicki), pielęgniarki (Katarzyna Żak i Alicja Przerazińska), żona głównego bohatera (gra ją Aneta Todorczuk - Perchuć), była kochanka (Grażyna Stachura), matka (Aleksandra Górska), gapowaty a jednocześnie dociekliwy policjant (Adam Krawczuk), upiorny pacjent (Grzegorz Warchoł). Na scenie Och - Teatru pojawi się również Piotr Machalica jako Sir Willoughby Drake.

Krystynie Jandzie w tym trudnym logistycznie przedsięwzięciu (12 osób w obsadzie!) pomagała jako asystentka i producent wykonawczy Alicja Przerazińska oraz autor scenografii, Maciej Maria Putowski. Premierowe przedstawienie rozpocznie się o godzinie 19.30.

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!