W 66. rocznicę powstania "Tygodnika Powszechnego" Ksiądz Adam Boniecki rozstał się z funkcją redaktora naczelnego i nazwał swoje ostatnie wystąpienie "To przemówienie życia, to wielki zaszczyt".

Uroczystość wręczenia medali Świętego Jerzego 2011, która odbyła się 26 marca 2011 w Galerii Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach, została udoskonalona benefisem księdza Adama Bonieckiego. Dotychczasowy redaktor naczelny przekazał pełnioną funkcję swojemu następcy Piotrowi Mucharskiemu. Ksiądz Adam Boniecki pięknie podziękował udziałowcom, współpracownikom oraz czytelnikom za 47 lat wspólnie spędzonych lat. Okresu pracowitego, pełnego dyskusji, czasami walki o przetrwanie. Tygodnik jest potrzebny, dlatego przetrwał. Udało się to także dlatego, że redaktorzy umieli słuchać, dyskutować, formułować myśli. Benefis udoskonalili także swoją obecnością wyjątkowi goście, przede wszystkim para prezydencka. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski odznaczył księdza Bonieckiego Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.

Czy "Tygodnik Powszechny przestanie istnieć?

Prezydent RP złożył także gratulacje tegorocznym nagrodzonym Medalem Świętego Jerzego, ojcu Ludwikowi Wiśniewskiemu oraz profesorowi Jerzemu Jedlickiemu. Kapituła Medalu Św. Jerzego uzasadniła wybór laureatów:
„Ojciec Ludwik Wiśniewski od lat bez rozgłosu prowadzi upartą walkę ze smokiem obłudy. Konsekwentnie angażuje się tam, gdzie chodzi o prawdę, o dobro człowieka i o dobro wspólne, nie oglądając się przy tym na ryzyko nadstawiania własnej głowy". „Profesor Jerzy Jedlicki jest wytrwałym strażnikiem i komentatorem inteligenckiego losu i etosu. Obrońca poniżonych i wykluczonych, czujny komentator polskich przygód z wolnością, który własnym przykładem świadczy, że cywilizacja szacunku jest możliwa.”

Piąta edycja konkursu Dziennikarz Obywatelski 2010 Roku trwa! Dołącz, wygraj 10 tysięcyJednocześnie podczas uroczystości ksiądz Adam Boniecki przedstawił nowego redaktora naczelnego Piotra Mucharskiego, dotychczasowego zastępcę redaktora naczelnego, podkreślił także, że na nadzieję, że "Tygodnik Powszechny" się nie zmieni. Dodatkowo, specjalnie dla księdza Adama Bonieckiego zagrał Grzegorz Turnau.

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!