Dawna Adria Dawna Adria

Dawna Adria

Stołeczna Estrada zaprasza do wzięcia udziału w grze miejskiej i w spacerach śladami kultowych powojennych kabaretów oraz lokali gastronomicznych.

Spacery śladami kultowych powojennych kabaretów oraz lokali gastronomicznych jest okazją do odkrywania fascynującej i mało znanej historii Stołecznej Estrady, która w tym roku obchodzi jubileusz 60-lecia.

Fakty i mity o słynnym koncercie The Rolling Stones w Sali Kongresowej nie będą już tajemnicą. Uczestnicy dowiedzą się też gdzie występowały pierwsze striptizerki, kto, komu i za co podarował wypchanego krokodyla, do jakiego klubu chodziły po występach wielkie gwiazdy oraz dlaczego w „Adrii” było za mało stolików oraz czym trzeba było sobie zasłużyć na torcik w kształcie jeża.

Podczas spacerów zaplanowano konkursy z nagrodami, a także spotkania z gośćmi specjalnymi.

Podczas trasy „Śladami powojennych kabaretów” będzie okazja porozmawiać z Marią Szabłowską, dziennikarką i znawczynią życia kulturalnego stolicy, która już w czasach młodości trzymała rękę na pulsie warszawskiej rozrywki.
Jako dziecko byłam z rodzicami na kabarecie Owca, potem już sama chodziłam na kabaret Egida, który był wówczas enklawą rozumu i próbą protestu przeciwko temu, co działo się dookoła.W środowisku inteligenckim obowiązkiem było zobaczenie ich kolejnego spektaklu. Życie kabaretowe było bardzo ważne dla Warszawy – wspomina Szabłowska.


Swoimi wspomnieniami podczas spaceru „W poszukiwaniu powojennej rozrywki” podzieli się Paweł Sztompke.
- Pamiętam czasy girlsów, rewii i striptizu! Nie byłem bywalcem nocnych klubów, ale kilka razy zdarzyło mi się taki program obejrzeć. Może nie miałem szczęścia, ale zawsze trafiałem w różnych lokalach na tę samą dziewczynę, prezentującą ten sam program artystyczny w towarzystwie żonglera. Występy były raczej skromne, ale i my byliśmy skromni. Te programy oferowały ciekawsze doznania od szarego życia ulicy i tamtych czasów.

Poza spacerami Stołeczna Estrada przygotowała także jubileuszową grę miejską.Tu dodatkową atrakcją będzie muzyczna niespodzianka, a dla najlepszych uczestników czekają zestawy z jubileuszowymi plakatami, książkami, płytami oraz biletami na wrześniowy Festiwal Skrzyżowanie Kultur.


TRZY NIEZAPOMNIANE NIEDZIELE ZE STOŁECZNĄ ESTRADĄ:
06.09 // A PAN SPOD ZNAKU OWCY, DUDKA CZY JEŻA? SPACER ŚLADAMI POWOJENNYCH KABARETÓW // start: godzina 15:00

13.09 // stonesi, wódeczka i wypchany krokodyl, czyli spacer w poszukiwaniu powojennej rozrywki w warszawie // start: godzina 15:00

20.09 // W 60 LAT DOOKOŁA WARSZAWY ZE STOŁECZNĄ ESTRADĄ, CZYLI GRA MIEJSKA SZLAKIEM ZŁOTYCH LAT POLSKIEGO KABARETU I PIOSENKI // start: godzina 15:00

Udział w grze i spacerach jest bezpłatny. Ilość miejsc ograniczona.

Zgłoszenia na spacery są przyjmowane pod adresem: spacery@estrada.com.pl (należy podać konkretny spacer a na udział w grze pod adresem: : gramiejska@estrada.com.pl - termin nadsyłania zgłoszeń: 13 września 2015

W grze mogą wziąć udział osoby powyżej 16 roku życia. Przyjmowane są także zgłoszenia zespołów (2- 5 osób w zespole). Szczegółów gry można szukać na stronie www.estrada.com.pl

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!