Przeobrażenia współczesnych Chin z ekonomicznego punktu widzenia

Instytut Konfucjusza w Krakowie serdecznie zaprasza wszystkich w piątek 15 kwietnia o godz. 18:00 na kolejny wykład z cyklu „Chińskie Vademecum: wyzwania modernizacji Chin”.

Wykład „Przeobrażenia współczesnych Chin z ekonomicznego punktu widzenia” poprowadzi prof. dr hab. Marii Bernat, która jest ekonomistką, dyrektorką jedynego w Polsce Instytutu Konfucjusza o profilu biznesowym - działającego przy Politechnice Opolskiej. Dzięki temu łączy teorię z praktyką.

W treści wykładu prof. dr hab. Maria Bernat zaprezentuje przyczyny trwającego nieprzerwanie przez ponad trzy dekady wzrostu gospodarczego Chińskiego Tygrysa oraz jego ewolucję na przełomie XX i XXI wieku. Wykład będzie także próbą odpowiedzi na pytania: dlaczego Chiny w mniejszym stopniu odczuły negatywne konsekwencje światowego kryzysu 2008 r. oraz jakie konsekwencje dla samych Chin, jak i świata niesie obecne spowolnienie wzrostu chińskiej gospodarki.

"Chińskie Vademecum: wyzwania modernizacji Chin" to cykl wykładów poświęconych różnym aspektom przemian Chińskiej Republiki Ludowej w ostatnich niemal czterech dekadach. Podczas tych spotkań specjaliści w przystępny sposób przybliżą następujące zagadnienia.

Program kolejnych wykładów:
20 maja (18:00) – dr Adina Zemanek – Nowe kobiety w nowych Chinach – role i obrazy
17 czerwca (18:00) – dr Agnieszka Mikrut-Żaczkiewicz – Obraz współczesnego społeczeństwa chińskiego w kinematografii.

Wstęp wolny!
Miejsce: Instytut Konfucjusza w Krakowie, ul. Radziwiłłowska 4, sala Malinowa.

Więcej na temat:

Komentarze

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na pomoc@naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie

Powiązane