Jola Rutowicz Jola Rutowicz

Jola Rutowicz. (© AKPA)

Zastanawiam się czy jest jakiś uniwersalny przepis na gwiazdę? Co sądzicie o takich postaciach, jak np. Gracjan Roztocki czy Jolanta Rutowicz?

Wielu internautów słyszało na pewno o takiej postaci, jak Gracjan Roztocki. Pochodzi z Wrocławia, ma 34 lata, od 15 lat mieszka w Krakowie. Z zawodu jest cukiernikiem. Uczył się w liceum ogólnokształcącym, a po wyjeździe z Polski uczył się w Hamburgu i Bristolu. Obecnie pracuje w jednym z hipermarketów.

Fenomen Gracjana?
Gracjan wygląda tak: niepozorny blondyn, spodenki naciągnięte pod pachy, sandały i skarpety w paski. Ma 34 lata, a zachowuje się jak dziecko. Jednych to drażni, inni go podziwiają. Wystarczy wpisać w YouTube jego imię i nazwisko - tam jest gwiazdą i tam się wszystko zaczęło. Internauci z lubością przesyłają sobie linki do twórczości artysty-naturysty i komentują jego dokonania na licznych forach czy portalach społecznościowych. Nagrał swoją wersję "Jozina z Bazin", w której całkiem nagi, taplając się w nadwiślańskim błocie, śpiewa oszałamiającą autoerotyczną piosenkę oraz słynną piosenkę o czerwonych stringach.

Gracjan od kilkunastu lat pasjonuje się muzyką, śpiewem, fotografią i filmem. Swoje hobby łączy z pasją do podróżowania. Z corocznych wypraw przywozi całą górę fotografii i nagrań. Często pozuje do nich goły, bo Gracjan jest naturystą i swojego ciała się nie wstydzi.

Sukces Gracjana polega na tym, że jest inny, a w dzisiejszym świecie tylko tak można zaistnieć. Imponujące jest to, że zyskał on tak dużą popularność, nie inwestując w to żadnych pieniędzy. Jest poza wszelką komercją. Sam, bez pieniędzy nagrywa i umieszcza swoje prace w internecie. To jest stuprocentowa sztuka, płynąca z jego wewnętrznej potrzeby tworzenia. Jej artystyczny poziom to inna sprawa, ale to jest trochę taki Nikifor internetu.

Moim zdaniem ciężko jednoznacznie stwierdzić, czy jego postać jest wykreowana czy prawdziwa. Ważne jednak jest to, że publiczność, choćby internetowa, to kupuje.

Ale nie tylko internetowa. Gracjan niedawno musiał zrezygnować z pracy na pełnym etacie. Zmusiła go do tego sława, bo dzisiaj jest najjaśniejszą gwiazdą polskiej sieci. - Wziąłem pół etatu, bo nie chcę zaniedbywać swoich fanów - deklaruje.

Jolanta Rutowicz
Postać Jolanty Rutowicz to również temat, który wzbudza emocje w show biznesie. Po obserwacjach doszedłem do wniosku, że ma oryginalną osobowość, ale zastanawiam się czy to przypadkiem nie jest tak doskonała umiejętność gry z jej strony.

Subiektywne podsumowanie
Dla mnie ich działania to chęć zabłyśnięcia i popularności. Robią tylko to, co potrafią. A może właśnie to, czego nie umieją. I ludzie Ich za to uwielbiają albo nienawidzą. Moim zdaniem Ich sława potwierdza teorię, że w Polsce można dziś wypromować każdego. Kiedyś, żeby być znanym i sławnym trzeba było mieć talent i być wybitnym w jakiejś dziedzinie...

Moje Trzy Grosze

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!