(© Zrzut ekranu / men.gov.pl)

Zdaniem pani minister od edukacji przerwa świąteczna nie jest czasem wolnym od pracy dla nauczycieli. Szkoły mają obowiązek organizowania w tym czasie zajęcia opiekuńczo-wychowawcze.

Mit o 18-godzinnym tygodniu pracy nauczycieli, 2 miesiącach wakacji oraz wolnym w czasie wszystkich przerw świątecznych systematycznie jest obalany. Pani Minister Edukacji Narodowej przypomniała w liście do kuratorów i dyrektorów szkół, że szkoły mają obowiązek organizowania zajęć opiekuńczo-wychowawczych w czasie przerwy świątecznej i innych dni wolnych od zajęć dydaktycznych.

Przerwa świąteczna, która w tym roku jest zatwierdzona między 22 a 31 grudnia, nie jest czasem wolnym od pracy dla nauczycieli. Wolne, tak jak wszyscy, nauczyciele mają jedynie w dni świąt. W inne pozostają do dyspozycji dyrektora. Tak więc dyrektor, na Waszą prośbę, może zaplanować, aby nauczyciele w tym czasie prowadzili zajęcia z Waszymi dziećmi - napisała Joanna Kluzik-Rostkowska w liście do rodziców.

Decyzje ministerialne wzbudziły emocje wśród pedagogów. Dopytują się, kto zapłaci im za nadgodziny poświęcone pracy na rzecz szkoły. Wskazują, że to powrót do czasów stalinowskich. Ale wówczas nauczyciele korzystali z przywilejów emerytalnych, które już im odebrano. Może powrócimy także do koncepcji stalinowskiego czołowego pedagoga Antona Makarenki? - pytają się złośliwi.

Portfel

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!